V Rychvaldě jsme přepsali historii....

21. 5. 2018

V sobotu jsme nastoupili proti soupeři, se kterým jsme v posledních letech ještě nebodovali…A samozřejmě domácí Slavoj si nepřipouštěl, že by tento trend neměl pokračovat…Ale naši kluci se tentokrát rozhodli, že historii přepíší…. Trenéři udělali v sestavě jednu dost důležitou změnu, to si Denis Labda a Petr Bialek prohodili posty a tento „trejd“ se nakonec ukázal jako zásadní, Bialek se na pozici středního záložníka i kvůli své velmi dobré fyzické kondici cítil jako ryba ve vodě…A kdo na tento zápas přišel, nelitoval…I když branky tentokrát nepadaly jako na běžícím páse, i tak se bylo na co koukat, malí slávisté dřeli do úmoru…Samozřejmě se nevyvarovali chyb, které pramenily z přemíry snahy, ale všechny následující nesrovnalosti s absolutní jistotou  a přehledem hasil a napravoval jako správný kapitán nejlepší hráč Michálkovic – Jarda Bořil, poločas tak skončil nadějně 0:0….Neúnavná bitva pokračovala i ve druhé půli a kluci jakoby měli dvoje plíce, pořád pokračovali v nastaveném rytmu…A kupodivu se již začali prosazovat i na půli soupeře, některým akcím chybělo opravdu málo…Ale jak to už ve fotbale bývá, jednou zapomněli na zadní vrátka, včas nedokázali pokrýt hráče Slavoje, kteří se tak dostali do přečíslení a svou šancí nepohrdli – přesnou hlavičkou po parádním centru otevřeli skóre…1:0…Avšak naše fotbalisty tento gól nepoložil, naopak, drama pokračovalo…A jak předvídal pan Sedlák („… dneska by to šlo…“) opravdu „to přišlo“, a to v samém závěru nadprůměrného utkání…To se v poslední minutě naši probili do standartní situace v podobě rohového kopu, první pokus ještě domácí odvrátili na další roh, druhý ale kluci zahráli nakrátko a přesný centr kapitána Bořila „zavřel“ na zadní tyči ekvilibristickou patičkou Petr Bialek, který tak „po anglicku“ vyrovnal v posledních vteřinách na konečných 1:1….Takže konečně jsme bodovali i s někým jiným než se slabou Lokomotivou a bod to je opravdu doslova vydřený a naprosto zasloužený….

Slavoj Rychvald – FC SLAVIA  1:1 (0:0)