Úvodní přípravné utkání se povedlo...

22. 3. 2019

Naši starší žáci si k prvnímu přípravnému zápasu pozvali tradiční celek-účastníka krajské soutěže a nejbližšího souseda-TJ Heřmanice- Slezská…Nicméně od prvního hvizdu nebyl vůbec vidět nějaký rozdíl ve výkonnosti, který by mnoho příznivců s jistotou očekávalo. Určitě bylo zaznamenáno mnoho nepřesností na obou stranách,avšak nutno vzít v potaz,že pro oba týmy se jednalo o první utkání na přírodní trávě po zimní přestávce…Ale  soupeři přistoupili k duelu velmi zodpovědně a oboustranné nasazení tomu určitě odpovídalo-nedarovali si vůbec nic,bojovalo se o každý metr prostoru a o každý míč …Jediný rozdíl byl v proměňování vypracovaných příležitostí, zatímco domácí celek zahazoval,co se dalo i co se nedalo ( navíc brankář Heřmanic předváděl neskutečně nevídané zákroky a přiváděl domácí k šílenství…), hosté se jevili jako velmi produktivní a postupně se dostali do pohodového vedení 0:3, kterým skončil první poločas…Do druhé půle vyměnily oba týmy brankáře a karta se začala obracet…Slávisté hned v první minutě snížili a postupně zvyšovali svůj tlak-navíc se jim začalo dařit střelecky a to natolik, že otočili stav na 4:3 ve svůj prospěch….Heřmaničtí  ještě z velmi pohledné akce vyrovnali,nicméně poslední slovo měli přece jen slávisté, kteří upravili  na konečných 5:4…Takže zahajovací příprava se hlavně střeleckou potencí ve druhé půli docela povedla, může však být na škodu, že v sešívaném dresu již neuvidíme Davida Edera, Daniela Starka a bratry Vicherkovy, kteří se rozhodli dále ve fotbale nepůsobit (doufejme,že jen dočasně…),ale k vidění byly i nové tváře ( navíc i dívčí provenience…),takže lze předvídat, že kontinuita týmu zůstane zachována…Další přípravný zápas odehrají malí slávisté v sobotu 23.3. na hřišti Lokomotivy Ostrava proti místním vrstevníkům, výkop bude zahájen ve 13:00 hodin…

FC SLAVIA - TJ Heřmanice-Slezská  5:4 (0:3)