Tristní série bohužel pokračuje....

6. 5. 2019

V sobotu přivítali naši starší žáci svého snad nejméně oblíbeného soupeře-Slovan Ostrava…Soupeře, který je (kromě Lokomotivy…) schopen prohrát s každým, jen ne s námi, protože na utkání se SLAVIÍ nastoupí vždy fyzicky i početně v plné síle, což je neuvěřitelné, ale naprosto skutečné…Tak tomu bylo i tentokrát, kdy hosté přicestovali navíc i s „fungl“ novými dresy…Slávistům naopak chyběli 4 kluci, ale i tak byl počet „využitých“červenobílých dresů nadějný…Počátek zápasu se odvíjel jako takové oťukávání, nicméně jako první udeřili naši, kdy po slušné akci ve 4.minutě ( a s pomocí nepostřehnutého ofsajdu…) otevřeli skóre, trefil se Filip Šnaur…1:0…Následně se ale již prosazovali fyzicky vyspělejší hosté. V 7.minutě zastavila jejich akci tyč naší branky a o pět minut později neproměnili jasnou loženku…Ve 14.minutě bohužel přispěl k vyrovnání náš brankář, kdy velmi špatný výkop adresoval jako pobídku soupeři, který ji s díky využil…1:1…V 16.minutě mohl misky vah nastavit na naši stranu Bialek, ale bohužel jako už po "několikanásobněkráte "svou šanci nevyužil…Ve 24.minutě jsme zahrávali standartku, ale v provedení Labdy nebylo poznat, zda se jedná o centr nebo střelu, každopádně obojí bylo špatně…Ještě ve 27.minutě se neúnavný dříč Bialek prodíral do zakončení, nicméně nebylo mu to ani náhodou dovoleno.Ale i tak poločas skončil nadějně…Druhá půle začala zvýšenou aktivitou hostů,nicméně po zemi se k naší bráně prokombinovat nedokázali, tak vsadili na jinou kartu,výškový handicap Ondry Barče je totiž pořád velmi lákavý…A hned první střela pod břevno byla úspěšná, pracovitý Ondra nedoskočil…1:2..Vše mohl prakticky okamžitě změnit stoper Bořil,který své famózní sólo skoro přes celé hřiště bohužel přesně nezakončil, podobně tradičně se vedlo v nadějném úniku o dvě minuty později i agilnímu Bialkovi (ten až vstřelí branku,tak bude zjevně vyhlášen státní svátek…).Za další minutu vypracoval tento velmi rtuťovitý fotbalista další šanci, tentokrát pro Filipa Pastuchu, ale jeho slabší střela k zakončení nevedla..A tak hosté trestali znovu, ve 44.minutě po rohu adresovali směrem naše brána další střelu, na kterou Ondra nedosáhl…1:3.V dalších dvou minutách ale Ondra exceloval při dvou střelách, které již byly v jeho akčním rádiu…A následně řádil i v 55.minutě při standartce a kontinuální dorážce soupeře,obojí brilantně zlikvidoval…Avšak přišla 58.minuta, kdy nás Slovan v pěkné kombinaci rozebral do šroubku na náhradní díly a ani Ondra již zasáhnout nemohl…1:4…Tato branka zlomila vůli slávistů, kteří se už nezmohli na odpor,dokladem toho byla mizerná rozehrávka v 62.minutě,míče se zmocnil jeden šikula v černobílém dresu,následně „vyškolil“ čtyři (!) naše zadáky a neodvratitelně skóroval….1:5. V posledních deseti minutách dostal šanci ve „ velké“ bráně gólmanský "fantom" mladších žáků Maty Tarnawa a vůbec si nevedl špatně…Navíc si prošel i křtem ohněm, kdy čelil pokutovému kopu…1:6 …A i přes obdrženou branku ukázal, že jeho čas určitě ještě přijde….

FC SLAVIA – Slovan Ostrava 1:6 (1:1)