Škoda hloupých chyb....

4. 6. 2018

Když jsme v pátek vstupovali na hřiště Slovanu Ostrava, určitě jsme si vzpomněli na debakl z loňské sezóny (20:0…), navíc se na naší sestavě projevily nechtěné absence, celkem nám chybělo pět hráčů (vlastně pouze čtyři, poněvadž Danek Grab opět „neočekávaně“ skončil, čili jej jako absenci již počítat nemůžeme…),takže jako obyčejně vypomáhali dva kluci z U11…A z nadupané ekipy domácích čišelo jako vždy velké sebevědomí…Ale slávisté vstoupili do zápasu opravdu s otevřeným hledím, až se naši hostitelé divili…Určitě měli převahu, to platí bez debaty, ale naši hráli s velmi zvýšenou měrou obětavosti i bojovnosti a Slovan se ani při největší vůli nemohl prosadit…Svůj den si vybral i Ondra Barč v bráně, který nadstandartním výkonem dal vzpomenout na skvostné okamžiky před nešťastným úrazem….Michálkovičáci se rvali až do 30.minuty,pak ale přišly naprosto hloupé a nesmyslné okamžiky jednoho našeho nejmenovaného hráče, který při úplně zbytečném driblování přišel o míč, místo rychlé a přesné přihrávky následoval kontr domácích a rázem jsme prohrávali 2:0 – a nutno dodat, že úplně zbytečně….Domácí se tak dostali do pohody a v podstatě nebylo co řešit….Podobnou extravaganci předvedl dotyčný několikrát i ve druhé půli a opět jsme draze platili inkasovanými brankami, naši při omezeném rezervoáru sil (měli jsme pouze jednoho náhradníka…) již nestačili na rychlé protiútoky po doslova pitomé ztrátě míče reagovat…Škoda, možná by se zápas vyvíjel jinak, kdybychom v té kritické 30.minutě hloupostí jednoho trouby nevěnovali soupeři laciné vedení…Ke cti nám slouží, že porážka nebyla dvojciferná, kluci se o přijatelný výsledek aktivní hrou snažili až do konce utkání…Takže progres chválabohu pokračuje a pokud si odpustíme nějaké takové sobecké extrabuřty, můžeme pomýšlet i na daleko lepší rezultáty….

Slovan Ostrava – FC SLAVIA  9:0 (3:0)