Naše první body....

1. 10. 2017

Michálkovický anglický týden zahájili ve čtvrtek starší žáci, kteří se zúčastnili futsalového turnaje pořádaného MÚ Rychvald a kde v konkurenci  znatelně vyspělejších týmů obsadili sympatické 5.místo ( a Ondra Barč v den svých narozenin získal cenu pro nejlepšího gólmana turnaje…),posléze v sobotu na svém trávníku přivítali již tradičního soupeře – Lokomotivu Ostrava…I když jarní dvě výhry ze tří zápasů sváděly trošku k optimismu, tak ten nebyl ani náhodou na místě, soupeř totiž uhrál lepší výsledek se Slovanem a celkem přijatelně prohrál s Rychvaldem…Ale naši mladíci tentokrát byli rozhodnutí vzít osud zápasu do svých rukou okamžitě po úvodním hvizdu rozhodčího a za prvními body šli nekompromisně cílevědomě od první vteřiny utkání..A že to mysleli naprosto vážně ,je zřejmé v návaznosti na brankostroj, který rozpoutali…Soupeř neměl v podstatě nic do diskuse a místy jen přihlížel celkem pohledným kombinacím malých slávistů,a to spoustu dalších šancí naši bohorovně promarnili nebo tutové střely zastavila branková konstrukce- takže poločas skončil 7:0….Druhá půle začala přesně tak, jako první skončila, čila za neustálého tlaku domácích nadějí..Za několik minut ale nastala tragická chvíle pro slávistické barvy, náš fenomenální brankář se v jednom nekompromisním souboji, které podstupuje běžně,těžce zranil a po transportu do nemocnice bylo zjištěno, že má velmi pochroumaný loket levé ruky a musí se podobit nezbytné operaci..Takže Ondra má bohužel prakticky po sezóně, v brance jej ale po zbytek utkání nahradil Filip Hlaváč..Tato skutečnost nicméně trochu otupila náš nápor,ale i tak jsme ještě nastříleli 4 branky a stav zápasu uzavřeli na konečném skóre 11:1…Takže nás vlastně potkalo sladké vítězství s velmi hořkou příchutí a budeme muset řešit otázku personálního obsazení postu brankáře….