Na Slovan cestovalo pouze jedenáct statečných...

13. 5. 2019

V pátek cestovalo torzo týmu starších žáků ( přesně desek kluků a jedna dívka…) k poslednímu zápasu se Slovanem Ostrava ( na jehož hřišti již intenzivně probíhaly přípravy na blížící se oslavu 100 let vzniku klubu…) a trenéři nijak viditelně nehýřili optimismem, osekaná sestava navíc bez možnosti vystřídání  zjevně nebyla v kondici překvapit nadupaného nepříjemného soupeře…Ale stará fotbalová pravda říká, že když je nejhůře, tak se tým semkne a je schopen zadělat na zázrak. A tak tomu bylo i v tomto zápase…Červenobílí ďáblové začali se zvednutým hledím a bez skrupulí se pustili do daleko vyspělejšího protivníka, který se dlouho nemohl prosadit-a pokud ano, tak vše potřebné řešil famózní Barč v bráně. A tak podobně jako minulý týden u nás domácí přistoupili k dalekonosnému ostřelování s cílem využít Ondrova malého vzrůstu…Nicméně ani to optimálně nefungovalo,náš „Fantom“ v podstatě zasáhl všude, kde bylo zapotřebí… Nedosáhl až v 15.minutě a domácí se ujali vedení…1:0 .. Avšak žádný brankostroj se kupodivu nekonal, slávisté dřeli jako jeden velký muž, v čele s Barčem odvraceli šance domácích, kteří se již začali chytat za hlavu,navíc stačili i sami útočit – některé náznaky byly velmi slibné, v hlavní roli se prezentoval opět nezdolný a obětavý Petr Bialek…Takže vše směřovalo ke konci první parádní půle, domácí se propracovali do poslední šance, tvrdou střelu Barč brilantně vyrazil,avšak naši zadáci trestuhodně nechali soupeře dorážet, nereagoval v podstatě nikdo,škoda…2:0…Ve druhé půli ale už našim fotbalovým frajerům začaly pomalu docházet síly,střídat neměl kdo a to se projevovalo docela zřetelně…Domácí záhy zvýšili na 3:0, ale nijak se neuklidnili, naopak pohodu jim rozvrátil Petr Bialek, který se po pravé straně probil do zakončení a nekompromisně střelou z úhlu zavěsil…3:1…Takže konečně dal v sezóně kýžený gól v mistrovském utkání a všichni fotbaloví andělé zpívali “hosanáááááá“….Drama tak pokračovalo dále, michálkovičáci se zuřivě bránili,navíc začalo pršet….Nakonec pod očekávaným tlakem nevyhnutelně inkasovali ještě dvě branky,ale hrábli si na absolutní dno rezervoáru svých sil a víc již překvapenému sokovi nedovolili….Nevyhráli, ale svým fantastickým přístupem vybojovali nečekaně příznivý konečný výsledek 5:1 a nezbývá,než za perfektní reprezentaci těmto jedenácti statečným s úctou poděkovat…

Slovan Ostrava – FC SLAVIA 5:1 (2:0)