Martýrium pokračuje....

27. 5. 2019

V sobotu se naše naděje utkaly ve čtvrtém měření se soupeřem, kterého v sezóně dvakrát porazili,ale naposledy na jeho půdě již podlehli – Sokol Dolní Lhotu…A bylo znatelně vidět, že hosté na generační výměně zapracovali již poněkud intenzivněji.Okamžitě převzali iniciativu,byli živější, rychlejší a důraznější…Ale pohříchu nevyužili celkem tři možnosti, které jim Michálkovice svými zmatky nabídly,navíc dvakrát velmi kvalitně zachraňoval jako poslední instance Barč….Naši poprvé ohrozili bránu soupeře v 18.minutě,ale střela Bořila byla víceméně propagačního charakteru..O minutu se Jaromír dostal do další šance a pokoušel se šikovně obstřelit gólmana,nicméně vše skončilo rohem, ze kterého jsme nevytěžili vůbec nic.Ve 22.minutě dvojice Bořil- Bialek znovu atakovala branku hostů, ale  druhý jmenovaný vysoko přestřelil…Ve 28.minutě se uvolnil na pravé straně šikovně Šnaur, jeho centr se však stal lahůdkou pro gólmana soupeře..Ve 33.minutě zahrávali naši další roh,centr se snášel naprosto parádně na úplně volnou Vlaďku,avšak ta se zjevně pobála o účes, hlavu do míče nestrčila a vše skončilo zmarem…Skóre se mohlo měnit v poslední minutě poločasu, kdy velmi chyboval Polach,ale Barč jeho kiks stihl napravit…Do druhé půle naskočil Filip Pastucha a tento nadějný benjamínek se začíná jevit velmi dobře.Naši zahájili tlak kopem z rohu (Bialek),ten hosté odvrátili a opakovaný centr Petr posadil na hlavu Bořila,nicméně míč skončil nad břevnem…Za dvě minuty šikovně právě jmenovaný Filip prostrčil Bialkovi,ten zakončil tradičně- nad bránu…O minutu později měl Petr možnost reparátu po úniku Bořila, ale moment k zakončení doslova prováhal…Načež přišel dle tradice trest, to Bialek hloupě přišel o míč, úplně přestal hrát, zadáci se dostali do tísně, samozřejmě faulovali a kopala se penalta – Barč neměl nic do diskuse…0:1..Naši se snažili kontrovat a výsledkem byly dvě pološance v provedení dvojice Bialek,Bořil ( kdo taky jiný…)..Ve 49.minutě nás po hezké akci soupeře zachránilo ještě břevno brány a vzápětí se pokoušel se stavem něco udělat opět náš kapitán,ale v tísni ani nezakončil…Takže od 57.minuty začalo školení na téma využívání volných prostorů,právě do nich totiž začala Dolní Lhota posílat šikovné míče, které stačilo pouze po aktivním náběhu zpracovat a pohodlně zakončit…A tohle nám nabuzení hosté předvedli za devět minut celkem třikrát,naši se pouze koukali, nereagoval skoro nikdo – v podstatě ani nemohl, ty míče byly parádní…Poslední náš pokus se změnil v nic neřešící labutí píseň,ani na čestný úspěch to nestačilo….Takže herní a hlavně střelecké martýrium pokračuje a jeho konec je v nedohlednu…

FC SLAVIA  -  Sokol Dolní Lhota 0:4 (0:0)