Že by se zablesklo na lepší časy?

23. 9. 2019

Naše první mužstvo nastoupilo k sobotnímu duelu proti velmi nebezpečné Hlubině ( která v minulém kole doslova nekompromisně zdevastovala Jiskru Hrušov…) ve fázi další „odtučňovací kůry“ kádru, který opustili v návaznosti na nové výzvy Gregor a Vrabec ( skóre odchodů se tak oproti stavu v přípravě zvýšilo na sedm…), z důvodu zranění nemohl nastoupit ani Truhlík,čili k dispozici byli pouze dva hráči na střídání a náhradní gólman Homola…Navíc neustále se hledá složení nového „motoru“ týmu, tentokrát došlo na variantu kombinace velké zkušenosti a dravého mládí,kdy si na post středních záložníků stoupli léty ošlehaný kapitán Janírek a rtuťovitý draveček Paprota…Nicméně jejich premiéra nezačala vůbec dobře,nebezpeční hosté ( kteří měli pouze jedno slabé místo v podobě náhradního gólmana- jak se později ukázalo..) se chopili kormidla a začali slávistům nebezpečně zatápět,už v 1.minutě si vypracovali obrovskou příležitost, nicméně pálili těsně vedle Zimovy tyče..Ve 4.minutě naopak kontrovali naši,ale konkrétně Bialek špatně trefil míč…O minutu později znovu michálkovičtí těžce zazmatkovali , hosté se propracovali do nebezpečného přečíslení,ale ve finále míč letěl opět těsně vedle brány…V 6.minutě se ale dostal k míči právě Paprota, který s řešením neotálel a prudkou přízemní střelou z dvaceti metrů „překvapil“ hostujícího strážce svatyně…1:0..Naše radost ale netrvala v podstatě ani 60 vteřin,soupeři podnikli bleskový brejk po naší levé straně, kde se pro jistotu nevyskytoval ani jeden zadák a bylo vyrovnáno, Zima neměl jakýkoliv nárok…1:1…Ale velké chvíle našeho brankářského benjamínka nastaly ihned poté, unionisty branka nakopla a rozpoutali doslova peklo na hřišti..V 9.minutě naše obrana šíleně chybovala a Zima předvedl zákrok z říše fantazie…O dvě minuty se prezentoval příšerným kiksem Včelný a hosté se hnali ve dvou lidech na našeho samotného brankáře,ale ten je svým brilantním zákrokem doslova zesměšnil…. Konec tohoto tlaku přišel v 15.minutě, kdy opět chyba v rozehrávce zapříčinila další přečíslení hostů,avšak tentokrát měl náš „brankový mág“ velmi dobře postavené tyče,míč se mezi ně nevešel…Následně se michálkovičtí uklidnili a mírně převzali iniciativu,začala se dařit souhra,částečně se zlepšily přihrávky, po jedné z nich se na hraně ofsajdu dostal k míči Paprota, ale jeho pokus byl sražen na roh…Ve 30.minutě naši faulovali v docela nebezpečné vzdálenosti dvaceti metrů, ale soupeři adresovali svůj pokus pouze do dobře postavené zdi…V 35.minutě se role vyměnily a standartku z úhlu zahrával Paprota, který se místo centru šikovně pokoušel překvapit gólmana,nicméně těsně neuspěl…Do konce poločasu pak byl k vidění pouze boj plný tvrdých soubojů než nějaký konstruktivní fotbal… Od úvodu druhé půle se slávisté snažili využít slabší výkonnosti brankáře Hlubiny a pálili v podstatě z každé pozice…Ve 47.minutě ale hosté nastartovali další z nebezpečných protiútoků,Zima pohříchu vyběhl pozdě, avšak míč opět směřoval těsně vedle naší brány…V 52.minutě se ocitnul v nadějném náběhu Včelný,stopeři se před ním rozestoupili,ale místo,aby této situace využil a „štrádoval“ nekompromisně přímo na bránu, tak nepochopitelně nahrával do strany na již pokrytého spoluhráče…V 57.minutě opět střílel aktivní Paprota, nicméně mířidla měl řádně vychýlená…V 58.minutě převzal perfektní průnikovou přihrávku Bialek, skvěle našel ve čtverci Bystroně a jeho gólovku vyrazil gólman na roh.  Po jeho rozehrání vyskočil nejvýše opět Bystroň,ale opět míč skončil sražen v rohu…Následoval druhý pokus,ale to už na zadní tyči nenápadně “ lišákoval“  stoper Holéczy a balón z jeho hlavy již mířil absolutně přesně…2:1. V 63.minutě Hlubina chybovala v rozehrávce,míče se zmocnil kapitán Janírek, který pohotově zaregistroval špatné postavení brankáře a okamžitě technicky střílel, sympatický pokus ale skončil nad břevnem…O minutu později se šikovně přes tři protivníky proháčkoval Paprota skoro až před bránu, na zakončení mu bohužel již pochyběly síly.. Šanci na vyrovnání měli soupeři v 66.minutě, kdy cca z 25 metrů zahrávali volný přímý kop, nicméně na štěstí pro nás velmi tragikomicky…Ale potřebné se povedlo o minutu později, kdy k vyrovnání vedl další z jejich bleskových brejků, Zima tentokrát neměl nic do diskuse…2:2…V 69.minutě utekl po pravé straně Mirocha a jeho centr k překvapení všech skončil na břevně soupeřovy branky…V 71.minutě byla k vidění perfektní kolmice na průbojného Bialka, z jeho pobídky pálil Zbořil nad…Chleba v zápase se začal lámat v 73.minutě, kdy naši zamkli soupeře, po střeleckém pokusu se dostal k odraženému míči Paprota a nebylo co řešit,brankář zasáhl velmi špatně…3:2…V 77.minutě pláchnul v náběhu všem znovu Paprota,šikovně dal pod sebe,ale před bránou byl pouze jeden hráč v bílém,i to však stačilo,hosté míč srazili na roh… Po jeho zahrání byla k vidění efektní patička někoho v bílém dresu, gólem však neskončila, škoda, vyzněla opět pouze rohově…Jeho exekuce ale již úspěch přinesla, odražený míč se dostal k opět nehlídanému Holéczymu a jeho nekompromisní bomba zamířila neomylně do sítě…4:2…V 82.mintě měl velkou šanci na hattrick neúnavný Paprota, ale předvedl v podstatě podobný kousek jako Včelný dříve před ním…Místo aby agresivně bez skrupulí “vpálil“ mezi rozestoupené stopery, tak finálně alibisticky nahrál na již pokrytého nabíhajícího spoluhráče…Parádní okamžik nastal v 84.minutě, to ze špatné rozehrávky těžil Kuba Zbořil, zmocnil se míče, zaregistroval opět špatné postavení brankáře a luxusní technický projektil poslal z 25 metrů pod víko…5:2…V 85.minutě mohla Hlubina ještě z dalšího z dnešních mnoha brejků korigovat,ale v sobotu výborný stoper Holéczy svým bývalým parťákům tuto eventuální malou radost překazil… Výsledek hovoří sice jednoznačně, ale jinak skvěle hrající hosté víceméně “dojeli“ na neproměňování spousty šancí hlavně v prvním poločase,kdy doslova urazili fotbalového pánaboha,nepodržel je ani náhradní brankář, který „měl prsty“ ve třech našich brankách…A co se týče zálohy, tak snad se blýsklo na lepší časy, delší souhra může přinést progres, praxe určitě zlepší kvalitu přihrávkových nabídek podobným těm z druhé půle ( první za moc nestála…), které hledaly hlavně agresivně hrajícího Honzu Bialka, nicméně zapojit se musí i další nabíhající hráči, volba pro adresujícího playera musí být určitě rozmanitější a pestřejší..Takže jen houšť a větší kapky…

FC SLAVIA  -  Unie Hlubina  5:2 (1:1)

Branky: Paprota 2, Holéczy 2, Zbořil