Ve druhém zápase zimní ligy jsme přehráli Svinov...

2. 2. 2020

Michálkovičtí fotbalisté se v sobotu střetli se soupeřem, který nyní působí ve vyšší soutěži, nicméně si jej určitě pamatovali z nedávných bojů v okresním přeboru –s TJ Vítkovice Svinov…Současný tým Svinova se údajně potýká (podobně jako naši…) s personálními komplikacemi, kdy několik hráčů snad odešlo,čili se snaží o vhodné doplnění a konsolidaci kádru… Jako slávisté první utkání po nevídané přestřelce s Polankou těsně prohráli (6:5),čili ve druhém zápase skupiny „B“ již chtěli naplno bodovat…Nicméně michálkovičtí borci na tom byli identicky a  ani náhodou jim to nemínili usnadnit…K vidění tím pádem byl svižný,technický i jinak celkem pohledný fotbal…Soupeř udeřil ve 29.minutě, kdy se ujal vedení, avšak závěr první půle patřil slávistům, nejprve Adamuščin ve 40.minutě srovnal a ve 43.minutě jsme zvrátili vedení na svou stranu nevídanou lahůdkou v provedení dvojice Včelný-Janírek…Prvně jmenovaný zahrál perfektně rohový kop přesně na půlkruh pokutového území a tam již čekal připraven náš kapitán, který bombou z voleje zavěsil nekompromisně do šibenice….Doslova mňamkový okamžik nejvyšší kvality…Ve druhé půli pak navýšil skóre další vracející se loňský „uprchlík“ Martin  Botoš ….Soupeř následně stav korigoval, nicméně poslední slovo měl Tomáš Janík, který dal čtvrtou naší brankou zápasu konečnou podobu 4:2…Na našich fotbalistech byla vidět zjevná herní pohoda,navrátilci i posily se dobře adaptují a to je jen velmi dobře, vše budeme určitě potřebovat ve spoustě zápasů o záchranu…Další klání v rámci zimní ligy odehrajeme výjimečně již ve čtvrtek 6.2. od 16:30 proti Polance z důvodu sobotního odjezdu na zimní kondiční soustředění….

FC SLAVIA – TJ Vítkovice Svinov 4:2 (2:1)