V nadprůměrném utkání lepší Polanka vyhrála zcela zaslouženě...

8. 10. 2019

V doslova v „anglicky“ deštivém a pošmourném počasí přivítali naši fotbalisté v sobotu letos velmi dobrý tým „béčka“ Sokola Polanka…To navíc přijelo vyztuženo třemi hráči „A“družstva ( v sestavě se mimo jiné objevil brankář Mikuláš Virec, jehož otec v našem červenobílém dresu před lety nějaký čas působil nebo Jakub Kvak, který si v Michálkovicích zahrál v rámci žákovských soutěží…), čili bylo evidentně znatelné, že nemíní nic podcenit…Naši nastoupili v relativně kompletní sestavě,nicméně stoprocentně zdravý se nejevil stále ještě nedoléčený Truhlík, s nepřehlédnutelnou virózou se potýkali Paprota a Slončík….Zápas začal ve svižném tempu a okamžitě bylo znatelné , že soupeři nevadí ani velké rozměry hřiště a ani mokrý krátce střižený trávník, který se stal tím pádem velmi rychlým povrchem, se vším se vyrovnal relativně velmi brzy a hlavně pozitivně...Takže se dá říci,že okamžitě začal prověřovat Homolovu pozornost a pevnost naší obrany, jeho náběhy na přesné kolmice byly velmi nebezpečné…Michálkovice se snažily oplácet stejnou mincí, spoustu přihrávek mířilo zejména na aktivního Bialka popřípadě Šleise, kteří po sprintech následně hledali před bránou spoluhráče ,ale se zakončením to již bylo horší, Janírek ani Truhlík z první ve finále neuspěli a pokud šly míče vzduchem, tak se stávaly víceméně ihned kořistí vysokých a dobře hrající stoperů…Ve 27.minutě ale již udeřilo, hosté se z blekurychlé akce dostali do náběhu a zakončení bylo bez vady na kráse…0:1…Slávisté dřeli, v nasazení se jim nedalo nic vyčíst, nicméně rozhodovaly malé chyby, kdy některé přihrávky na rychlém povrchu byly opravdu nezpracovatelné a pokud již došlo k ohrožení kasy soupeře, tak zakončení bylo neškodné, mezi tyče jsme se v první půli trefili v podstatě jednou po propagační střele,jinak míče konstrukci míjely…Ve druhém poločase se obraz průběhu zápasu vůbec nezměnil, hrálo se nahoru dolů ve velkém nasazení a nadstandardní rychlosti…V 53.minutě hosté předvedli další velmi pohlednou akci s gólovou tečkou, naši vcelku neměli nic do diskuse…0:2..Nicméně tato branka jakoby uklidnila michálkovičáky a trošku rozhodila hosty,slávisté se dostali do tlaku a začali polaneckým docela slušně zatápět, výsledkem byl kontaktní gól kapitána Janírka ze závaru v 66.minutě…1:2…Domácí se následně nadechli do těžkého direktu s cílem vyrovnat a zápas ještě nějak zdramatizovat,avšak celé úsilí zhatila naše hrubá chyba v rozehrávce a následný perfektně zahraný brejk, který „vypnul“ jinak spolehlivého Homolu…1:3…Polanka mohla za okamžik své vedení ještě navýšit, kdy v našem pokutovém území vznikla docela slušná“trmavrma“, míč se odrážel všude možně i nemožně,následně i od tyče,nicméně ke změně skóre na ukazateli již nedošlo…Čili vzhledem ke klimatickým podmínkám bylo k vidění velmi nadprůměrné utkání ( i zásluhou zkušených arbitrů, kteří duel řídili s obrovským přehledem...), kdy se týmy překonávaly v nasazení a nic nevypustily, jen škoda, že tenhle pohledný a určitě zajímavý zápas shlédlo tak málo diváků, počasí udělalo své,bohužel…Ale nutno sportovně přiznat, že výhra šla tentokrát za lepším celkem,slavisté se musí evidentně zlepšit v proměňování šancí, kterých s dalšími silnými soupeři nebudou mít mnoho…

FC SLAVIA – Sokol Polanka „B“ 1:3 (0:1)