Upracovaná výhra za dva body...

16. 9. 2019

Po nepovedeném zápase na Jiskře si chtěl domácí tým, který nastoupil bez Truhlíka a Gregora, spravit náladu s celkem oblíbeným soupeřem ze Lhotky…Nicméně bohužel člověk míní a pánbůh mění…Ihned po úvodním výkopu se slávisté prezentovali obrovskými zmatky, které skončily nepochopitelným zaváháním v rozehrávce a sympatický soupeř okamžitě trestal…0:1…Po inkasované brance se domácí chopili iniciativy, ale ta se jevila víceméně jako bezzubá – hra bez momentu překvapení,veškerá činnost dopředu avizovaná a tím pádem velmi dobře čitelná.Navíc vše uvedené provázely docela časté nepřesnosti…Takže k vidění byl vcelku nezajímavý fotbal, při kterém se diváci převážně nudili…Ale ve 25.minutě přece jen přišel pro domácí zajímavý moment, to si vzal míč Mirocha, v plné rychlosti si narazil se spoluhráčem a pak již s přehledem překonal mladičkého gólmana v brance hostů…1:1 . Vyrovnávací branka nalila trochu energie do červenobílých žil a za necelé dvě minuty se mohl radovat Bystroň, který pohotově pálil,avšak mířil nepřesně…Ve 28.minutě výtečně převzal v náběhu míč kapitán Janírek, ale bohužel v ofsajdu,takže následný centr a gól Zbořila již samozřejmě neplatil…Ve 32.minutě rozjel slibnou akci Bialek, který poslal do náběhu Mirochu, ale jeho finální přihrávka před bránu patřila spíš do kategorie nepovedených..Ve 42.minutě Včelný ( který si pár minut před tím docela slušně koledoval ve dvou případech o žlutou kartu..) zahrával volný přímý kop, míč posadil na hlavu aktivního Holéczyho, nicméně ten následně zamířil těsně nad břevno…Snad největší šanci první půle spálil ve 44.minutě Zbořil po akci Bialka, velká škoda…Druhá půle v našem provedení začala po masivním střídání opět docela slušnými zmatky a hosté mohli jít po obrovské chybě v rozehrávce do vedení, naštěstí se jim to nepovedlo..V 6.minutě zahrával volný přímý kop Šleis, ale jeho vyhlášená technika jej tentokrát zradila,okamžik hrubě nezvládl…Naopak hosté v 9.minutě již podobnou standartku zvládli brilantně, míč přistál přesně na hlavě nikým nehlídaného veterána Součka a ten nabízeným luxusem nepohrdnul…1:2…A mohlo být ještě hůře, za pět minut rozjeli hosté nebezpečný brejk, na jehož konci byl opět Souček,ale tentokrát úspěšný nebyl…Takže v 25.minutě se ukázalo, jak „je dobré míti“ Mirochu, ten se nejprve prosadil v tvrdém souboji, následně po pravé straně utekl všem a nekompromisně z úhlu vyrovnal…2:2..Ve 29.minutě se mohl po centru Janíka zvýšit Vrabec,ale jeho hlavička skončila v lapačích…“Jakástakás“ šance přišla ve 32.minutě, kdy Paprotův centr překvapivě skončil u gólmana, který jej vyrazil ,ale dorážka Holéczyho k úspěchu nevedla…Úplně poslední slovo v boji o tři body mohl mít ve 43.minutě opět Vrabec,ale se svou tutovkou naložil prachmizerně…Následné pokutové kopy jsme naštěstí zvládli stoprocentně, hosté naopak jednou pálili do tyče, takže i druhý bod zůstal v Michálkovicích … Utkání samotné (které jsme měli v pohodě vyhrát za tři body…) ukázalo, jak se červenobílí herně nadále trápí, prostě tvořivý kreativní režisér a dirigent v jedné osobě stále chybí,činnost týmu je kvůli toho upracovaná,kostrbatá a většinou nepohledná…A největší problém je ten, že řešení je v nedohlednu…Ale snad bude příště lépe….

FC SLAVIA – SK Lhotka Ostrava 3:2 (1:1,2:2, pen.5:4)

Branky: Mirocha 2