Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úplně hloupá porážka...

30. 9. 2019

Když v sobotu naše první mužstvo odjíždělo do Václavovic na hřiště suverénně druhého týmu soutěže, který ztratil pouze tři body ve dvou penaltových loteriích, tak by se našel zjevně málokdo, kdo by věřil v jakýkoliv zisk červenobílých barev, mimo jiné v návaznosti na momentální zdevastovaný stav kádru, kdy na lavičce zůstal obětavě pouze nedoléčený Truhlík a náhradní gólman Zima…Ale jak už to v takových duelech bývá,akutní bída obyčejně semkne torzo sestavy a výkon třeba není vůbec špatný…Utkání samotné začalo opatrným oťukáváním z obou stran a to skončilo v 8.minutě slušnou kombinací domácích, kteří střelou z cca šesti metrů přinutili Homolu k prvnímu parádnímu zákroku… Z protiútoku se slávisté propracovali k rohovému kopu,ze kterého však nic nezískali…V 11.minutě chyboval Slončík, ale nabízenou příležitost soupeři naštěstí dotáhli do samotného zmaru…V 15.minutě naopak domácí nabídli podobnou šanci našim, po ztrátě míče pálili v závaru Janík s Bialkem pouze do bránících protihráčů a následně vedle. V 18.minutě našel Vajda perfektním centrem volného Bialka, ale ten v rozhodujícím okamžiku nezpracoval..V 19.minutě byla k vidění první obrovská šance našich, kdy nabíhající Zbořil dostal perfektní přihrávku, která nešla minout – nicméně stalo se,velká škoda..Z protiútoku zahrozili václavovičtí, vše hasil jako poslední instance kapitán Janírek…V této fázi zvýšili hostitelé tlak a výsledkem byla jejich jediná obrovská loženka ,nicméně Homola hlavičku ze dvou metrů reflexivně vygumoval – lahůdkový zákrok…V podstatě z protiútoku se k míči dostal Bystroň a zkusil vypálit z cca 25 metrů-bohužel nepřesně..Ve 26.minutě se v naší druhé nevídané tutovce ocitnul Paprota ,ale zazdil ji naprosto trestuhodně,obrovská škoda…Ve 30.minutě celkem překvapivě rozehráli domácí volný přímý kop,na naše zadáky však nevyzráli…O dvě minuty později předvedl zákrok pro diváky Homola, který efektně stáhl ze vzduchu míč po akci zprava…Ve 35.minutě chtěl „vyzpovídat“ z dálky špatně postaveného domácího brankáře kapitán Janírek, ale jeho pokus zrovna přesností neoplýval…Doslova vzápětí likvidoval slušný brejk soupeře stoper Holéczy…V dalším průběhu mače nastaly okamžiky, kdy se tzv.lámal chleba, nejprve ve 38.minutě Zbořil opět minul takřka neomylnou přihrávku Bialka, kdy na něj zívala úplně prázdná brána, za tři minuty později se ve vzdálenosti cca 10 metrů ocitnul Paprota úplně sám,ale místo přesné střely se pustil do absolutně nepochopitelné kombinace s Truhlíkem, který vlastně tuto možnost ani nečekal…A podle toho také vše dopadlo-úplným zmarem…Takže v prvním poločase, kdy jsme určitě nebyli horší, naši fotbalisté neproměněním čtyř tutových loženek urazili fotbalového pánaboha a trest měl následovat… Druhá půle nezačala ještě špatně,ale Bystroň se lekl „autostrády“, která se před ním rozestoupením stoperů otevřela a zbůhdarma zbrkle střílel,samozřejmě velmi nepřesně…V 50.minutě se domácí v náznaku šance prokombinovali až do ofsajdu..V 57.minutě se do další příležitosti propracoval Zbořil, ale při zakončení ve výskoku fauloval brankáře. A z okamžitého brejku domácí poprvé skórovali…1:0..Paradoxně nám „góla“ dal střídající hráč, jehož zavalitá postava fotbalovou nějak extra nepřipomínala, takže jeho náběhu až tak slávisté nevěnovali pozornost, nicméně  parádní bomba z hranice šestnactky vymetla Homolovi pavouky z šibenice, i když si na míč sáhl... Branka vysadila Václavovice do sedla, které samozřejmě využily i většího množství čerstvých sil z lavičky (točily 5 náhradníků…) a začaly náš tým, kterému pomalu ale jistě docházela šťáva, soustředěně dusit, výsledkem byly další dvě šance…Od 71.minuty ale přišla série našich obrovských zkratů,které zápas rozhodly, nejprve Homola úplně špatně vyběhl – 2:0, vzápětí Paprota totálně hloupě přišel v kličce na pozici posledního hráče o míč- 3:0 a vše završil Janírek nepochopitelnou ztrátou míče a následným zbytečným faulem v pokutovém území, po kterém se kopala samozřejmě penalta…4:0…Takže porážku lze hodnotit jako absolutně hloupou a zbytečnou, podobně jako Hlubina minulý týden u nás jsme nedali branky z věcí, které snad ani nešly nedat a naopak vyrobili jsme nevídané kiksy, kterými domácí v žádném případě nepohrdli…Samozřejmě nejde opomenout absence ( zraněný Šleis,Včelný ???..) které nás připravily o spoustu sil v době , kdy jsme neměli koho vystřídat ( jen tak na okraj lze dodat, že hráči, kteří náš tým uraženě nedávno opustili s tím, že hrají “málo“,tak si určitě „polepšili“ – jeden sbírá minuty v závěrech po kusech, druhý pro jistotu nehraje vůbec,dá se říci parádní vytížení…ale každý má dostat to, co chce…) …A  další problém v naší hře jsou přesné průnikové přihrávky, hráč typu Bialka potřebuje míč DO PROSTORU PŘED SEBE, nikoliv na paty, na záda nebo do nohy ,aby musel zbytečně zpracovávat, takhle přichází o akceleraci, rychlost a kreativitu…Čili být trenéry, tak se na tuto herní činnost,která nám vůbec nejde, velmi aktivně zaměřím….

Sokol Václavovice  - FC SLAVIA  4:0 (0:0)

Statistika:

https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/3f6d2b28-5954-411a-8e52-1532afc1d35d

 
 

 


Portrét


Poslední fotografie


Kontakt

FC SLAVIA MICHÁLKOVICE z.s.

Rychvaldská 788/4
Ostrava-Michálkovice
715 00

fcmichalkovice@seznam.cz

Statistiky

Online: 1
Celkem: 304617
Měsíc: 6137
Den: 115