Torzo se vzepřelo osudu...

25. 8. 2019

Náš první tým v sobotu odpoledne jel do Koblova ( resp.hřiště Lhotky, kde nyní Koblov provizorně působí…) s cílem pokusit se o zázrak, poněvadž absencemi zdevastovanému torzu sestavy se nějaké naděje na úspěch se soupeřem, který minulý týden vyhrál na Jiskře,určitě nedávaly…Chyběli totiž oba brankáři Homola i Zima, dále potrestaní Paprota se Včelným, zraněný Vrabec a navíc i Gregor s Janíkem….A aby toho nebylo málo, tak s určitými zdravotními potížemi jeli hrát Bialek a Mirocha….Čili podtrženo-sečteno :pouze ve dvanácti, bez gólmana a pouze s jedním klasickým záložníkem a dvěma neúplně zdravými hráči, takže v podstatě nic, z čeho by mělo být trenérské duo nadšeno…Ale jak už to ve fotbale,který stále nemá logiku, bývá, nic není předem namalované…Do brány se odvážně postavil Kuba Zbořil, roli dirigenta a režiséra obsadil jinak původním povoláním hroťák Truhlík a šlo se na věc…A to takovým způsobem, že se domácí i s dvěma našimi odchovanci v sestavě ( Dominik Šorma a Milan Žitňanský) nestačili divit…Jako první udeřil v 35.minutě Honza Mirocha a o dvě minuty později Vojta Bystroň, upravili tak na poločasový stav 0:2…Ve druhé půli se domácí i v návaznosti na možnost většího servisu střídání vzchopili, našim již naopak docházely síly, Koblov tak v 57.minutě snížil a v 85.minutě i vyrovnal…Škoda, tři nečekané body byly na dosah…Nicméně více už slávisté i přes enormní snahu domácím nedovolili a v následujícím penaltovém rozstřelu urvali druhý bod….Takže dle hesla, že odvážnému štěstí přeje, jsme uhráli výsledek, na který by si před zápasem nikdo nevsadil ani pětník, čili dále jen houšť a větší kapky,snad nás tento rezultát nakopne k dalším lepším zítřkům….Na závěr nutno ještě dodat, že v našem dresu si odbyli křest ohněm i dva noví hráči. David Klíma je odchovancem brušperské kopané a do současnosti vystřídal angažmá v Polance, Svinově, Rychvaldě, Dobroslavicích ,aj, čili se jedná o velmi zkušeného fotbalistu, Pavel Smolka je hráčem z tradičně kvalitní heřmanické líhně…Takže oběma přejeme, ať se jim v michálkovickém dresu daří co nejvíce..

Sokol Koblov – FC SLAVIA  2:3 ( O:2, 2:2, pen.2:4)