Soupeř nic moc,ale my byli ještě horší....

11. 11. 2019

V sobotu zavítal na naše hřiště soupeř, který ještě v loňské sezóně „štrádoval“ 1.B třídu, čili v očekávání byla určitá kvalita. Z naší strany jej přivítalo totální megatorzo sestavy – deset hráčů do pole a dva gólmani ( ke zraněnému Janírkovi se přidal distancovaný Mirocha a nezvěstný Včelný…), takže jako jediný náhradník se převlékl brankář Homola a co se týče rozestavení na pozicích,jednalo se o jednu obrovskou improvizaci ze strany trenérů, po pravdě řečeno nic jiného se asi vymyslet nedalo…Nicméně prvních dvacet minut nebylo z naší strany špatných, hráči se sice trochu v návaznosti na změny v herním systému ztráceli a posléze hledali,ale určité nedorazy byli schopni napravovat a dokonce si vypracovali i nějaké šance…Například střele Zbořila ve 2.minutě chyběly pouze centimetry…Ze strany hostů se čekala kvalita, nicméně ta nějak nepřicházela a hra se přetavila do takového oboustranného mixu nižšího levelu, který produkoval sem tam i určité pološance – čili nic „bohviečo“ pro diváky…Ale první zásadní chybu udělali naši fotbalisté, kdy klasicky v rozehrávce přišli ve 25.minutě o míč,většina jich byla připravena k náběhu dopředu, takže hosty v přečíslení čekala rozhozená obrana, která samozřejmě poprvé inkasovala…0:1.. Tento okamžik naše rozhodil,v nezažitém rozestavení začali kupit poziční zmatky,čili vznikaly zajímavé herní útvary jak např. 4-0-6, střed pole jsme doslova soupeři darovali, křídelní hru se snažil aplikovat pouze osamocený Bialek.. Ale polomští tuhle nabídku nijak extra nezužitkovali, ve finálních fázích byli nerozhodní a nepřesní…Nějaké příležitosti si vytvořili i naši borci, ale s jejich realizací v góly to bylo impotentní a svůj den měl  i gólman soupeře….Druhý poločas pokračoval ve stejných intencích,zmatků a nekvalit bylo v tomto fotbalovém mišmaši oboustranně dostatek…Chleba se lámal v 65.minutě, kdy vyrobil totální hrubku brankář Zima, který špatně vyběhl na míč v situaci, kdy: a) vyběhl pozdě , b)vůbec nebylo třeba vybíhat, hráč v náběhu už byl vytlačován do strany našim bránícím bekem…Soupeř tentokrát trestal…0:2… A za pět minut po další naší chybě Velká Polom rozhodla definitivně…0:3. Závěr zápasu se již pouze oboustranně „dohrával“, slávisté si dokonce vypracovali dvě příležitosti ke korigování, ale jak již bylo řečeno, brankář hostů měl „svůj“ den…Navíc se zranil jediný náhradník Homola, takže naši trenéři si museli opravdu vydechnout,že poločas sezóny je za  námi, protože hrát se ještě jeden zápas, museli by po vzoru našich žáků přistoupit k realizaci systému malé kopané….Po loňské spanilé jízdě jsme si letos opět způsobně sedli na zadek, jedenácté místo je opravdu málo na to, jaké měl tým v úvodu ambice,čili realizační tým a výbor čeká spousta práce,bude se muset vymyslet jiná a lepší strategie v návaznosti na personální obsazení  mužstva,aby se druhá půle nezměnila jen v zoufalý boj o udržení v soutěži…Nečeká se nic jednoduchého, ale cesty k nápravě existují, bude jen zapotřebí dobré vůle a flexibility ve spolupráci všech respondentů…

FC SLAVIA – TJ Velká Polom  0:3 (0:1)