Původně plánovaný dramatický souboj pátého s šestým se změnil v devastaci...

8. 4. 2019

V sobotu na naše hřiště v nevlídném počasí zavítalo „béčko“ Vratimova a čekal se celkem vyrovnaný zápas pátého celku tabulky s šestým…Ale michálkovičtí fotbalisté opět předvedli, jak je důležitý pro jejich hru dostatečný prostor, to pak nevadí ani částečně podmáčená hrací plocha…A hned v úvodu rozevřeli paletu své kreativity,aktivního pohybu a prolínání jednotlivých postů…V podstatě ještě ani nedorazili všichni diváci , když slávisté ve 3.minutě po prvotním oťukávání rozjeli rychlou akci po pravé straně,následoval míč pod sebe a Radek Slončík se z hranice pětky ani trošku nemýlil…1:0…Tímto gólem začala fotbalová paráda, ve které hosté neměli v podstatě co do diskuse a působili dojmem nepotřebného komparsu…Za několik okamžiků totiž kapitán Janírek po rohu Motyčky hlavou jen těsně netrefil bránu, o pár minut později si Tišler naběhl na fantastickou přihrávku za obranu,ale v rozhodujícím momentu na mokrém trávníku podklouzl,škoda….Ale v 17.minutě již náš draveček mířil naprosto přesně, když brilantně využil špatného postavení vratimovského gólmana…2:0…Tlak našich pokračoval a soupeři se místy bránili doslova zoufale,nicméně ve 27.minutě jim ani enormní snaha nebyla nic platná,když po exkluzivní kombinaci dostal míč přesně proti noze Botoš a bylo to 3:0…Ani ne za tři minuty zakončoval podobnou akci lahůdkově svou druhou trefou Filip Tišler…4:0…Devastace nešťastného soupeře pokračovala i nadále a diváci si i přes nepřízeň počasí doslova lebedili, obzvláště když ve 38.minutě předvedl své střelecké umění michálkovický šikula Vojtěch Paprota a stanovil tak poločasový stav na debaklových 5:0…Do druhé půle domácí lodivodi pod vlivem zjevně rozhodnutého utkání masívně vystřídali a dali tak šanci předvést se i ostatním členům kádru…Ale ani tato skutečnost nezabránila právě střídajícímu Šleisovi, aby v 53.minutě nevyužil své perfektní kopací techniky a chytrou střelou z úhlu přivítal náhradního gólmana Vratimova, který vyměnil  svého nešťastného kolegu…6:0…Následně ale slávisté o poznání snížili tempo i tlak a ke slovu se dostal i soupeř.Hra se evidentně vyrovnala a hosté se začali nebezpečné prosazovat, výsledkem byla penalta, když naši zadáci ve snaze přerušit atak nešťastně zahráli rukou a vratimovští samozřejmě pobídkou nepohrdli…6:1…Ani ne za čtyři minuty se Homolovi ale vůbec nepovedla rozehrávka a trest přišel ihned …6:2…Nicméně překvapení a natož obrat se nekonal, poněvadž v podstatě z rozehrávky následovala další skvostná souhra slávistů, na jejímž konci exceloval Tomáš Janík…7:2…Tato branka soupeře víceméně dorazila a průběh utkání se tak vrátil do prvopoločasové podoby, kdy si naši již dělali opravdu co chtěli,výsledkem byla poslední branka pohledného zápasu v 85.minutě, kdy obrazně řečeno do „prázdné kuchyně“po „mňamkové“ kombinaci na konečných 8:2 zasouval kulantně Honza Bialek ( v zápise je chybně uveden jako střelec Paprota…)…Takže i přes nepřející počasí se musel zápas divákům (hlavně domácím…) líbit…A co je velmi důležité, tým si začíná tzv.“sedat“…Středová řada střelecky,technicky a hlavně rychlostně vybavených maníků ve složení Paprota,Botoš a Tišler řízená velezkušeným Motyčkou vybaveným skvostnou kopací technikou, to se současně jeví jako velmi luxusní zboží…Tento ofenzivní „dvoulitr“ je posilován turbem ve formě Mirochy a Bialka ( a to se doléčuje další „bombarďák“ Truhlík…)…A celá tato agresivní vozba je navíc „načipována“ útočnými choutkami krajních beků Janírka a Pitry, kterým zdatně sekunduje Slončík,ti si však nezapomínají plnit tvé defenzivní povinnosti , což hlídá jako ohař stoper Včelný….Nelze opomenout i celkem silnou lavičku, kde již určitě nejsou hráči jen do počtu… Výsledkem tohoto skvěle uvařeného elixíru je patnáct nastřílených branek ve třech utkáních, skvělé až elastické prolínání postů a neskutečný hlad po úspěchu, což nemůže ovlivnit ani šest obdržených gólů, poněvadž z nich dva byly z penalt, jeden jsme si dali sami a zbytek padl po šílených chybách a pokud se jich vyvarujeme,tak i tato negativní statistika se bude bez diskuse snižovat…Informace viz.výše již budiž pozvánkou na následující víkend, kdy naše borce čeká po Hlubině další zápas v bezprostředním souboji o druhé místo-a to na hřišti Svinova, který jako jediný ze silné čtverky zatím nezaváhal a všechna svá střetnutí vyhrál shodně 2:1 …

FC SLAVIA – FC Vratimov „B“  8:2 ( 5:0)