Přestřelka jako na divokém západě....

10. 6. 2019

Zajímavé utkání bylo k vidění v sobotu odpoledne na našem hřišti, kam dorazily zachraňující se Hošťálkovice…Ty ale vůbec nepřipomínaly nějaký přišlápnutý tým již předem smířený se svým osudem,právě naopak,od úvodního hvizdu se k zápasu postavily tak, jak by měl každý celek, který chce uhájit příslušnou soutěž – s otevřeným hledím a bez bázně….Ale i naši ( opět postiženi několika absencemi – Včelný,Botoš,Vrabec,Zádrapa…) toužili po ukončení čtyřnásobné černé série bez bodu a s hrozivým skóre 5:21….Takže k vidění byl celkem svižný fotbal a někteří pamětníci si ihned vybavili duel z před několika let, kdy jsme se stejným soupeřem o poločase vedli 6:2 a divoký mač skončil neuvěřitelně 6:6 ( čtyři branky tenkrát dával současný kouč Karel Bohačík…) ..V tomhle případě přestřelka začala podle poněkud jiného scénáře, do vedení šli ve 22.minutě hosté a o čtyři minuty později zvyšovali již na 0:2…Ale slávisté byli zcela rozhodnutí „něco“ udělat a tak za další čtyři minuty to „něco“ vystřelil Paprota…1:2..Bitva jak na divokém západě pokračovala a zdramatizoval ji gólem do šatny ve 45.minutě sváteční střelec Vajda…2:2…Ve druhé půli netrvalo ani čtyři minuty, kdy se prezentoval renomovaný domácí snajpr Roman Truhlík, který zvýšil na 3:2…Hosté si nenechali zkazit apetit a v 55.minutě vyrovnali…3:3. A ve své touze urvat v Michálkovicích potřebné body pokračovali,akčně tuto „touhu“ podtrhli v 82.minutě, kdy se dostali opět do vedení…Ale realita vydržela pouhých 120 sekund, kdy zápas do „remízového“ stadia poslal domácí benjamínek Bystroň…4:4…Takže se šlo do penaltového rozstřelu a v něm šílené drama pokračovalo…Rozhodnutí přinesla až jedenáctá (!!!) serie, to už hosté obrovský tlak nezvládli a gólman Homola rozhodl svou střelou o zisku dvou bodů pro domácí tým….

FC SLAVIA – Sokol Hošťálkovice 5:4 (2:2,4:4, pen.: 10:9)