Podobně jako ve Lhotce rozhodli naši ve druhé půli...

28. 6. 2020

Naši fotbalisté v sobotu pokračovali v další fázi přípravy, když na našem hřišti přivítali Baník Rychvald….V návaznosti na absence ( Janírek, Slončík,Botoš, Adamuščin,Motyčka ) vypomohli „hosté“ Varkoček,Pitra a Truhlík, čili utkání se odehrálo v pohodovém počtu..Michálkovičtí se v první půli víceméně hledali a spousta věcí nevycházela tak, jak by si trenéři představovali.Chybělo kvalitní zakončení,protože mnoho finálních přihrávek nenacházelo konečné adresáty, souhra víceméně také skřípala, pohyb hráčů byl leckdy velmi chaotický, lze zodpovědně říci, že ke koukání to z naší strany nebylo „bohviečo“…Naopak soupeř se do zakončení tlačil velmi pilně, čili náš brankář Zima si na nedostatek práce stěžovat nemohl…Dokonce dostal příležitost vyniknout při dvou pokutových kopech,což také udělal….Náš mladíček udržel pevné nervy a oba “Panenkovské“ pokusy hostů chladnokrevně zlikvidoval…A jelikož hosté kromě zmíněných penalt neproměnili ani další své šance,poločas tak skončil 0:0…Do druhé půle domácí vystřídali a miska vah se jala přesouvat na jejich stranu…Slávisté se začali lépe pohybovat, kombinace se rapidně zlepšily, navíc soupeři jakoby začaly docházet síly…Skóre se začalo měnit s brankovou realizací volného přímého kopu Valoucha, který jej zahrál opravdu filigránsky…A následně pak již bylo na hrací ploše pouze jedno družstvo, hosté se sice snažili o překvapivé brejky, ty jim však hatily naše ofsajdové pasti , popř.špatné řešení, navíc se již nestačili vracet…A to byla voda na náš mlýn, slávisté po parádních kombinacích nastříleli ještě tři branky, navíc spoustu dalších šancí neproměnili ( v podstatě skoro jako v každém zápase…)…Takže druhý poločas podobně jako ve Lhotce opět na výbornou, škoda jen malé divácké podpory, konkurence v podobě přehlídky amerických bouráků na Dole Michal byla tentokrát obrovská….

FC SLAVIA  - Baník Rychvald  4:0 (0:0)

Sestava: Zima (Homola) – Mirocha,Včelný,Holéczy,Syrek – Šleis,Tišler,Paprota,Valouch,Bystroň -  Bialek ( Varkoček,Pitra,Truhlík,Janík,Marec)

Branky: Valouch,Varkoček,Bystroň, Truhlík

Rozhodčí: Langer