Páteční školení v produktivitě....

13. 6. 2020

Když se nepromění 16 ( !!!) čistých gólových šancí, tak se v žádném případě nemůže pomýšlet na úspěch…To stoprocentně platilo včera v dalším přípravném zápase se Slávií Třebovice…Oba soupeři nastoupili nekompletní, hostům chyběli čtyři hráči, našim pět (ale v sestavě se objevila dvě zajímavá jména – remake předvedl Pepa Marec a jako posila se představil Roman Trojan ze Slovanu Ostrava…a celkem se oba museli líbit), nicméně kvalita i tak měla být na straně třebovického celku…Předpoklad se začal naplňovat hned v 7.minutě, kdy jmenovkyně rozebrala naši defenzivu několika přihrávkami a skórovala v podstatě do prázdné brány…0:1…Branka ale slávisty nakopla,zvýšili tlak,zrychlili pohyb s míčem i bez a výsledek se rychle dostavil,  vyrovnali po pěkné akci Bialkem…1:1…Obrovský tlak pokračoval,Třebovice kupily chybu na chybu a ani náhodou tomuto kolotoči nebyli jejich borci schopni čelit…Nicméně naši pomalu ale jistě začali těžce urážet fotbalového pánaboha, když zahazovali jednu loženku za druhou (Bialek,Paprota,Bystroň,Mirocha,Marec…)…Celkem 10 tutovek skončilo nefotbalovým způsobem…Takže místo toho, abychom v pohodě vedli aspoň o šest branek, do pauzy se šlo za remizového stavu…Druhá půle začala po větším střídání nadějně, Janík našel ideálně Tišlera a ten se nemýlil..2:1..Nicméně vedení jsme udrželi jen chvíli, to při standartce špatně volil místo náš mladičký gólman a bylo srovnáno na 2:2…Následně se hra našimi změnami v postech v rámci přípravy vyrovnala a tak začalo školení v produktivitě, kdy hosté své tutovky realizovali v góly ( i když pár jich Zima také zlikvidoval…) a domácí ty své opět s přehledem zahazovali, čili jsme již tahali do závěru špílu za kratší konec…Výsledek 4:6 sice neodpovídá obrazu hry,ale fotbal je zatím o gólech a ne o tom, jak kdo hraje hezky nebo ne, hrát se musí účelně a na branky….

FC SLAVIA  - Slávie Třebovice 4:6 (1:1)