Ostrava-Jih v okleštěné sestavě problém nepředstavoval...

16. 2. 2020

První mužstvo se po návratu ze soustředění střetlo v rámci zimní ligy s dalším  účastníkem  1.B třídy – FC Ostrava-Jih…A soupeř ani tentokrát nepotvrdil v turnaji své kvality, v podstatě nastoupil zjevně ve velmi  silně improvizované sestavě a bylo to na hřišti citelně poznat….JIH sice zahrozil jako první po zmatku brankáře Zimy v rozehrávce, nicméně šanci nevyužil, mladý gólman se uklidnil a naši se pomalu začali chytat otěží zápasu – v 5.minutě otevřeli účet klání…Následně slávisty postihla ve 13.minutě velká potíž ( a nejen pro tento zápas…), kdy si Tišler v souboji způsobil kompletní luxaci loketního kloubu levé ruky, z hřiště jej transportovala sanitka do nemocnice, kde jej na traumatologii museli lékaři poskládat do původního stavu….Velká škoda, protože tento tvořivý záložník bude delší čas velmi chybět…Nahradil jej Adamuščin, který se po několika minutách uvedl skvěle –probil se po levé straně až k bráně a když už všichni čekali míč „pod sebe“ na nabíhající spoluhráče, tak z nemožného úhlu prostřelil brankáře…Následně pokračovala přehlídka nevyužitých nebo špatně zakončených šancí, stav mohl být určitě veselejší…Druhá půle pokračovala v nastaveném trendu, akorát Michálkovicím se dařilo v „předplesové“ atmosféře vypracované šance proměňovat až do pohodového stavu 0:5 – a to plejáda několika míčů opět skončila na konstrukci brány nebo těsně vedle….V závěru zápasu ale z pohledu zápisu „domácí“ přece jen korigovali „čistého bůra“ po našich hloupých nekvalitách na přijatelných 2:5….SLAVIA se tak drží v popředí minitabulky, čili celkem zajímavé může být poslední utkání, které sehrajeme v neděli 23.2. od 15:00 proti domácí Unii Hlubina- pokud vyhrajeme i za dva body, staneme se celkovými vítězi skupiny bez ohledu na další zápasy...

FC Ostrava-JIH  -  FC SLAVIA 2:5 ( 0:2)