Obrovské překvapení na umělce ve Vratimově....

1. 3. 2020

Fantastického úspěchu dosáhli naši fotbalisté v semifinále poháru MěFS, když v sobotu ve Vratimově porazili celek z 1.A třídy – Sokol Stará Bělá…Slávisté nastoupili opět v silně zdevastované a  improvizované sestavě , v podstatě bez možnosti střídání, uzdravil se pouze Tišler, nicméně chyběli pro jistotu zase jiní hráči…Vzhledem k větším rozměrům vratimovské „umělky“ se dal očekávat fotbalovější projev obou týmů, starobělští v návaznosti na kompletní kádr byli v úvodu aktivnější a pohyblivější, avšak paradoxně jako první vážně udeřili naši, nejprve nastřelili břevno a vzápětí netrefili z jasné šance bránu.V 7.minutě se dostali ke slovu soupeři a hned napoprvé mířili přesně, Homola buď táhlou střelu cca z 20 m neviděl nebo byl přesvědčen, že míří mimo, míč ale zapadl přesně k tyči…0:1…Slávisté se ale nenechali vyvést z míry a nadále praktikovali svou hru založenou na aktivním napadání akcí  Bělé v zárodku a poctivém bránění…Poctivě si stavěli fotbalové  bábovičky na svém písečku a tato bohulibá činnost přinesla výsledek. V 17.minutě favorit hrál rukou   v pokutovém území a náš kapitán se z penalty nemýlil…1:1…Za 9 minut bylo ještě veseleji, slávisté po sympatické kombinaci zvýšili na 2:1 a o pět minut dále se opět po parádní akci měnil stav na 3:1…To už Bělá neunesla a jeden z hráčů se po protestech poroučel pod sprchy….Druhý poločas ale nějakou evidentní výhodu Michálkovic neregistroval, pomalu jim docházely síly a soupeř měl dostatek borců na střídání, takže rozdíl v počtu na hřišti nebyl vůbec vidět…V 67.minutě „hosté“ vývoj zdramatizovali, když snížili parádní střelou, která navíc před Homolou skočila…3:2…Situace začala být pro naše barvy nepříjemná až kritická, z hrací plochy odkulhal nakopnutý Slončík, Bystroně tahaly křeče a soupeř se začal chytat, výsledkem byla střela, která skončila na břevně naší brány…Michálkovice už víceméně „jely na morál“ a v 73.minutě byly vrchovatě odměněny, když z brejku zvýšily na 4:2…To již bylo na zkušeného soupeře příliš, i přes veškerou snahu a umění už gól nedal, naši vše potřebné i s kapkou štěstí ubránili – kromě  akce v poslední minutě,avšak to už bylo na zvrat velmi pozdě…4:3…Zrodilo se tak obrovské překvapení a naši fotbalisté si 30.4. doma zahrají finále proti „áčku“ Hlubiny….Nicméně už samotná účast ve finále Poháru  MěFS ( kdy vítěz bude postupovat do krajských předkol MOL Cupu…) je pro náš tým nevídaným úspěchem a v podstatě třešničkou na dortu v návaznosti na blížící se oslavy devadesátiletého trvání činnosti klubu….Jen je velká škoda, že tohle vynikající fotbalové představení sledovali jen 2 (!!!) fandové z Michálkovic, do Vratimova to přece není tak daleko…..Ale kdo neviděl, jeho škoda….

FC SLAVIA  - Sokol Stará Bělá  4:3 ( 3:1 )