Nevídaný kolaps v úvodním utkání OZL...

28. 1. 2019

Naši fotbalisté v prvním utkání v rámci „Ostravské zimní ligy“ předvedli, jak se dá ztratit v podstatě rozhodnuté utkání…Samozřejmě šlo o přípravu a tomu odpovídala i struktura nasazování hráčů a jejich následné střídání, které by v normálním ostrém zápase zjevně nenastalo,ale i tak lze říci, že zkušený celek by si měl podobný průběh odpustit…Samotný úvod duelu se Sokolem Pustkovec přinesl zjištění, že našim doslova vadily malé rozměry hřiště a dlouhou dobu se s tímto stavem neuměli popasovat, k vidění nebyly potřebné  krátké přihrávky do nohy a aktivní pohyb na malém prostoru-a pokud ano, tak je provázely nepřesnosti a zmatky v kombinaci, slávisté se neustále snažili o rychlé kolmé průnikové přihrávky,ale na tohle řešení opravdu chyběly potřebné parametry hrací plochy…Naopak pustkovečtí stav vyhodnotili úplně jinak, velmi rychle se přizpůsobili a začali slávisty přehrávat, už ve 3.minutě zahrozili ze standartky po faulu Kropa ( nová eventuální posila ze Slávie Píšť), ale střela z hranice pokutového území naši branku minula..O tři minuty později se dostali do čisté šance po centru z pravé strany,ale opět nezakončili přesně…Ve 13.minutě naši chybovali v rozehrávce, ale soupeř naštěstí zakončoval znovu mimo tři tyče…Ve 14.minutě byla k vidění první michálkovická šance, Truhlíkova hlavička mířila po centru z pravé strany těsně nad břevno, vzápětí pálil z nadějné pozice Janírek,ale pokus mu hrubě nevyšel…V 17.minutě se ale stav poprvé měnil, Pustkovec využil naši špatnou rozehrávku a po hraniční ofsajdové situaci z brejku otevřel účet zápasu…0:1 …Ve 22.minutě se prezentoval sympatickou střelou z 22 metrů Slončík ,ale přesně našel brankáře…O dvě minuty později měl vyrovnání na kopačkách Krop,ale v zakončení mu chyběl potřebný důraz..Následně se o další střelu pokusil Botoš, nicméně taktéž bez potřebného efektu..Ve 28.minutě nastalo v michálkovickém celku první hromadné střídání,avšak trumf vytáhl soupeř, jeho nenápadná střela skončila na břevně Homolovy branky…Ale ve 31.minutě již udeřilo přesně , po dlouhém výhozu Homoly se k míči (opět na hraně ofsajdu…) dostal Truhlík, našel perfektně nabíhajícího Gregora a bylo vyrovnáno…1:1. Od tohoto momentu byli naši lepším týmem a hned se předvedli, po standartní situaci Šleise z levé strany zakončoval Gregor pouze do tyče..V 38.minutě předvedl fotbalovou chytrost Truhlík, když  v době, kdy Gregor presoval pustkoveckého beka, si již hledal prostor na využití eventuální „malé domů“-a samozřejmě se dočkal…2:1..Ve 42.minutě naše obrana chybovala, nicméně vše zůstalo bez trestu..Naopak, po následném přečíslení a závaru před bránou soupeře si opět našel míč Truhlík a bylo …3:1….Druhá půle pokračovala ve stejném“režimu“, michálkovičtí byli pořád lepším týmem, což dokumentoval v 7.minutě Truhlík,který se na hranici šestnáctky zmocnil míče , okamžitě z otočky levačkou pálil a utajená střela skončila u tyče…4:1..To již pokračoval doslova koncert v podání našich..Nejprve si Homola dovolil parádní fintu a následně okamžitě vyzval ke skórování Truhlíka-ale to už se nekonalo…Podobně se svou tutovkou naložil o dvě minuty později Mirocha ( a tohle plýtvání šancemi se nakonec ukázalo jako zásadní…)…V 17.minutě se dostal ke slovu soupeř,ale jeho dvě parádní střely skoro  po sobě brilantně zlikvidoval fantastický Homola…Následně Michálkovice opět vystřídaly- a nastal nevídaný kolaps…Mezi 24.a  37.minutou  naši doslova vyklidili hřiště a produkovali příšerné chyby v rozehrávce, obranné činnosti a orientaci, Pustkovec vlastně nemusel nic vymýšlet , pouze těžil z našich absolutních nekvalit a to mu stačilo, aby za sedm minut vyrovnal !!!…A aby toho nebylo málo, tak 3 minuty před koncem perfektní střelou z dálky strhnul vítězství na svou stranu…4:5…Jak jsem již uvedl, jedná se samozřejmě pouze o přípravu,ale i náhradníci si musí uvědomit, že je zapotřebí,aby v zápase byli oporou, nikoliv kusem do počtu, vedení 4:1 se prostě nemůže jen tak promrhat….

FC SLAVIA  - Sokol Pustkovec  4:5 (3:1)