Naši i přes těsnou porážku uhájili druhou pozici a zahrají si semifinále Poháru MěFS...

24. 2. 2020

Velkého úspěchu dosáhli fotbalisté Michálkovic v zimní lize, kdy i přes včerejší těsnou porážku v návaznosti na ostatní zápasy uhájili druhou příčku tabulky a zahrají si tak semifinále Poháru MěFS, který je volným pokračováním této zajímavé soutěže, jež víceméně vyplňuje „okurkovou sezónu“…Včerejší duel proti domácí Hlubině ale nebyl pro červenobílý tým vůbec jednoduchý, trenéři postrádali ze zdravotních a pracovních důvodů hned šest hráčů základní sestavy, takže do zápasu nastoupili opravdu skoro všichni, kdo jen trochu mohli a byli schopni…Domácí se prezentovali kompletní sestavou 18 hráčů, navíc místní „umělku“ velmi dobře znají a jako bonus  si vylosovali do první půle stranu, kdy co by podporu měli velmi silný vítr v zádech,což byl v podstatě jejich dvanáctý hráč…Od počátku si vytvořili skoro drtivý tlak a tak nastala doba v podobě kouzel brankáře Homoly, který předváděl opravdu neskutečné věci. Naši kvůli již zmíněnému vichru museli kombinovat pomocí kraťoučkých přihrávek na malém prostoru ve velké rychlosti –a to byl věru složitý oříšek, který se ne vždy dařil….Hlubina svůj tlak zúročila v 10.minutě, kdy se ujala vedení…1:0 …Slávisté se ale paradoxně nesložili, hru vyrovnali a i přes již uvedené komplikace začali více ohrožovat domácí branku,nicméně se zakončením to již nebylo až tak slavné…A poněvadž i domácí předváděli parádní akce, tak k vidění byl naprosto nadstandardní fotbal se vším všudy,diváci museli být spokojeni…Avšak  poslední slovo v první půli měli přece jen borci z Michálkovic, to se ve 40.minutě ke střele odhodlal  Paprota , míč navíc před gólmanem skočil a zapadl do sítě….1:1….Ve druhém poločase měla být větrná podpora co by výhoda na naší straně, nicméně opak byl pravdou…Slavisté začali produkovat neskutečné chyby, navíc jako kdyby jim pochybělo i sil  a tak Homola měl opět plné rukavice práce….Avšak mezi 52. a 62.minutou již ani jeho kouzla nepomohla, „hlubiňáci“ tři naše hrůzy bez okolků potrestali a stav 4:1 naznačoval, že je již vymalováno….Ale to zdaleka nebyla pravda, domácí polevili a naši přeřadili  z „dvojky na trojku“, jen ty góly chyběly…Dočkali jsme se v 73.minutě , kdy se jako správný kapitán postavil ke standartce z 25metrů Janírek, svoji bombu „olíznul“ o jednoho z obránců a míč spadl do protipohybu gólmana…4:2…SLAVIA stupňovala svůj tlak,ale dát gól se zdálo nemožné….To samé ale fungovalo i na druhé straně, poněvadž Homola po domácích brejcích chytal věci z říše fantazie snů fotbalu a lidských možností….V 80.minutě ale hosté vytvořili před brankou takový zmatek, že se jim ze skrumáže podařilo snížit na 4:3….Hra nadále pokračovala ve vysokém nasazení, Michálkovice se tlačily do zakončení, které by znamenalo kýženou remízu, nicméně Hlubina zoufale bránila a těsné vítězství ubránila….Ale i tak klobouk dolů před výkonem našich kluků, i když potřebný bod nezískali, tak jim nakonec paradoxně nahrály výsledky zbylých zápasů a výslednou druhou příčku ve skupině uhájili…Čili zahrajeme si semifinále, a to v sobotu 29.2. od 14:00 hodin ve Vratimově proti Staré Bělé

UNIE Hlubina  -  FC SLAVIA  4:3 (1:1)