My umíme hrát fotbal, ne že né....

25. 7. 2020

Páteční utkání zprvu provázely menší zmatky v návaznosti na určení pořadatelství, nicméně dobrá věc se podařila a obě Slávie se mohly utkat v odvetném duelu…A tento „špíl „začal oproti tomu dřívějšímu opatrně, ani jeden z celků nechtěl udělat chybu…K první pohlednější kombinaci se odhodlali domácí a hned přinesla změnu skóre, šikovnou akci Paproty a Janíka zakončil povedeným lobem Tišler…1:0..Vedení michálkovické uklidnilo a pohoda na jejich kopačkách přinesla i další šance…Ve 13.minutě šel sám na gólmana Bystroň, ale v ložence neuspěl…V 15.minutě po zahrání standartky tečoval míč před gólmanem Tišler, ale pouze do jeho náruče…Ve 27.minutě si samostatný nájezd vyzkoušel Motyčka, minisouboj jeden na jednoho ale také prohrál…A tak se ve 32.minutě snad poprvé osmělili hosté, v jasné šanci byl náš Homola při výběhu u míče o chloupek později a kopala se penalta – soupeř ani náhodou nezaváhal….1:1…Poslední slovo ale měl náš Filip Tišler, který si v samostatném úniku a následném zakončení poradil brilantně…2:1…Druhá půle začala z jiného soudku, Třebovice se chopily iniciativy a hned v 5.minutě musel Homola řešit docela solidní závar, v 10.minutě pak chladnokrevně zlikvidoval samostatný nájezd…Michálkovice tento úvodní tlak přežily a naopak si vypracovaly další tutovku, nicméně velmi dobře hrající Tišler byl v ní sražen, penaltu si následně vyzkoušel domácí kapitán Janírek – a proměnil bez ztráty kytičky …3:1…V 17.minutě nám hosté předvedli, jak rychle jsou schopni potrestat přečíslením špatnou rozehrávku a netrvalo to ani 4 sekundy….3:2…V této fázi zápasu byly Třebovice opět lepší, ale i tak jsme se do nějakých příležitostí dostali, to když ve 26.minutě pálil z úhlu těsně vedle Hudeček….Ve 35.minutě pak byla na programu nevídaná fotbalová lahůdka, Holéczy z našeho pokutového území vyslal skoro 50metrovým na milimetr přesným pasem do brejku Pitru, ten se jediným dotekem zbavil protivníka a v následně v plné rychlosti perfektně zakončil – jedna velká  mňamková paráda a 4:2… A za dvě minuty vše okořenil dnes absolutně perfektně hrající Tišler parádní bombou ze 16 metrů …5:2…Slavnější mohl být ještě ve 43.minutě, kdyby ve vyložené šanci zakončil…Místo toho nepřesně nahrával a v podstatě založil akci, ze které hosté snížili na konečných 5:3… Takže opět bylo vidět,že když se hře přidá disciplína a štábní kultůra, výkon vypadá úplně jinak….

FC SLAVIA  -  SK Slávie Třebovice 5:3 (2:1)

Sestava:  Homola – Janírek,Včelný,Holéczy,Pitra – Paprota,Valouch,Motyčka,Janík,Tišler – Bystroň (Hudeček,Syrek)

Branky: Tišler 3, Janírek, Pitra