Léčba šokem a domácí tvrz padla...

27. 5. 2019

Pokud v sobotu zavítal na michálkovické hřiště nestranný a nenáročný příznivec kopané, tak si musel libovat, poněvadž v derby dvou Slávií viděl „huráfotbal“ s šesti góly v systému „nahoru-dolů“,založený na rychlosti a pohybu,ale také na oboustranné spoustě neuvěřitelných chyb , kterých však Michálkovice udělaly více…Naši fotbalisté nastoupili bez velezkušené „svaté trojice“ – Janírek,Motyčka a Bialek- a právě tato absence zkušenosti s přehledem možná způsobila první jarní ztrátu bodů na domácí půdě, velmi chyběl zejména architekt středové řady Motyčka…Vše ale začalo nadějně, tři doteky na zahřátí a následná bleskurychlá akce po ose Včelný-Mirocha-Truhlík a náš střelecký fantom ve 46.sekundě první minuty zasunul do prázdné…1:0…Ale ve 2.minutě podobně vyškolili hostující hráči ty domácí,kdy předvedli perfektní kombinaci a následný náběh skvěle znehodnotil Homola….Ve 4.minutě skončil zápas pro Vrabce, který se nešťastně zranil…Ale ve 12.minutě jarní únava domácích slávistů pokračovala, absolutně nevyhodnotili „rádobymožnáofsajdové“ postavení Třebovic a s přispěním nešikovného zásahu Slončíka skončil brejk založený uprostřed hřiště v plné rychlosti vyrovnáním..1:1. V 15.minutě se podobnou akcí prezentovala trojice Truhlík, Bystroň ,Mirocha, nicméně vše se odehrálo překombinovaně do absolutního zmaru…V 18.minutě zahájili třebovičtí ve středu pole (který již pomalu a jistě začali ovládat…) další perfektní akci a na hratelné hraně ofsajdu se dostali po pravé straně do přečíslení, které skvěle zakončili,Homola byl bez šance…1:2…A aby toho nebylo málo, tak za šest minut opět naši chybovali v rozehrávce a soupeř si opět vypracoval kolmou přesnou přihrávkou suprové přečíslení ( čtyři hráči v náběhu...), které brilantně zakončil…1:3…Bezstarostný fotbal pokračoval, v 28.minutě měl snížení na kopačce Mirocha, ale finále tutové příležitosti mu vůbec nevyšlo…To už situaci ve středu hřiště ( kde v podstatě nehrál z našich nikdo…) „diagnostikoval“ jako jediný brankář Homola a tvrdým nevybíravým způsobem to dal spoluhráčům jasně najevo…Feedback způsobil, že se v náběhu po levé straně ocitl Šleis , chybělo jediné - přesný centr…Za dvě minuty se situace opakovala zprava,ale Mirocha tentokrát místo míče “pod sebe“ pro jistotu odcentroval -nicméně na nikoho…Ve 38.minutě zahrával standartku po faulu z nadějné pozice Šleis, avšak vůbec nepotvrdil svou výbornou kopací techniku, míč mířil nad branku…Závěr poločasu přinesl několik pološancí v našem provedení, které ale branku hostů v podstatě  neohrozily…Druhá půle začala velkým tlakem borců v bílém,těsně nad pálil Paprota, vzápětí nechal gólmana vyniknout Botoš a o několik okamžiků později přestřelil ze slibné pozice Mirocha…Za dvě minuty podobně naložil s tutovkou Bystroň… Naše kulturní vložka tak skončila a ke slovu se opět dostaly Třebovice, v 53.minutě znovu naše vyškolili ve využívání prostoru s pomocí náznaku ofsajdu-neofsajdu ,ale bomba při zakončení tohohle parádního brejku skončila na břevně…To už naši střed pole vyklidili úplně a hráli stylem 6-0-4, vracel se víceméně málokdo a o všem rozhodovala náhoda…V 54.minutě jsme byli doslova přehráni a ze závaru v pětce padl čtvrtý gól hostů…1:4…V 60.minutě vykřesal jiskru naděje Truhlík ( kdo také jiný….), který po rohu využil své centimetry a hlavou nekompromisně zavěsil…2:4…Za několik minut mohl v mazání manka pokračovat Bystroň, ale to by nesměl napálit míč ze tří metrů do gólmana…V 79.minutě mohli naopak zvýšit hosté,ale jejich doslova superšanci skvěle vychytal Homola…Za tři minutky kontrovali naši, ale ani na tři pokusy nedostali míč do sítě, o dvě minuty později po rohu vynikajícím způsobem hlavičkoval Bystroň, ale třebovický brankář předvedl intervenci z říše fantazie… Úplně poslední šanci měli v 87.minutě opět hosté, ale z tisíciprocentní pozice netrefili prázdnou bránu…  Takže jak již bylo uvedeno, tohle utkání „ o páté místo“ rozhodly chyby, kterých jsme udělali více…Nelze opomenout i naše šance, kterých vůbec nebylo málo, ale kromě Truhlíka, který si udržuje průměr 2 branek na zápas,se nenašel nikdo, kdo by jej doplnil.. Hosté navíc skvěle využili vyklizený střed hřiště, kde se jejich smrtící brejky rodily….Závěrem jedna připomínka, tentokrát k rozhodčímu, který absolutně utkání nezvládal,rozhodl se jít do praxí neokřesaného způsobu pouštění hry systémem "rádobyvýhod",který ale velmi špatně vyhodnocoval a následnými zpětnými rozhodnutími způsobil neuvěřitelnou spoustu zkratů a zmatků…Jediné štěstí bylo, že měl na jedné straně hřiště obrovskou asistující zkušenost a na druhé lajně velmi velkou zodpovědnost- a týmům relativně o nic nešlo, jinak se mohly dít věci…Jeho čas k řízení utkání dospělých zjevně ještě nenastal….

FC SLAVIA – Slávie Třebovice 2:4 (1:3)