Fotbal plakal, ale body zůstaly doma...

2. 9. 2019

Naše první mužstvo přivítalo v sobotu na svém hřišti rezervu Slovanu Ostrava a nastoupilo bez čtyřech hráčů základní sestavy ( Včelný, Paprota, Vajda, Bialek ), ale k dispozici po zranění byl již Vrabec…Soupeř ještě nebodoval, čili všeobecně i v určitém oslabení panoval názor, že by se získáním tří bodů neměl být problém…Hra samotná od počátku nějaký extra zážitek nepřinesla, v podstatě se nedělo nic , co by stálo za zmínku, do 12.minuty pouze nějaké dvě „čtvrtšance“ z naší strany, následně Zbořil po centru vrátil míč před bránu,tam ale Gregor mířil špatně…Nezajímavé představení pokračovalo do 21.minuty,to se míč dostal na kopačky Marka Šleise a ten podle hesla “ když nevíš ,co s míčem, dej gól…“využil špatného postavení brankáře a zamířil naprosto skvěle do šibenice…1:0. Pak si naši vybrali náhradní volno, kdy nepodrželi míč a obrana se dostala pod tlak, první ložence zabránil včasným odkopem Holéczy a chvíli po něm gólman Zima výborně vytěsnil míč, který již směřoval do sítě…Ale zmatky pokračovaly i nadále, bylo velmi poznat, že v záloze nehrají čistokrevní záložníci…Ve 34.minutě ale hráč soupeře pro změnu využil špatného postavení našeho Zimy ( ten vyznává aktivní přístup a pohyb, ale tentokrát to vyznělo velmi naivně…) a ze cca 45 metrů skvěle napálil míč do naší brány…1:1…Prakticky vzápětí šli naši do přečíslení tří na jednoho, ale „zakončení“ skončilo tragikomicky…Ve 38.minutě jsme si vypracovali dva rohové kopy, ale „trmavrma“ před třemi tyčemi úspěch nepřinesla, míč vždy skončil nad břevnem…Úsměvná byla 43.minuta, kdy nejprve naši zapomněli, že z autu není ofsajd,šanci hostů ale brilantně zlikvidoval Zima…V podstatě to samé ihned zopakovali slovanisté,ale i Kuba Zbořil v přímém přenosu předvedl, jak se zahazuje tutovka…Druhá půle začala velmi dobře, hned ve 46.minutě Zbořil přesně dorazil střelu, která gólmanovi vypadla z rukou ( v zápise je chybně uveden jako střelec Mirocha…)..2:1…V 53.minutě bylo k vidění opět něco málo fotbalového, kdy akci rozjel Truhlík, vyslal do náběhu Šleise, ten „posadil“ perfektně míč na hlavu Zbořila, nicméně brankář byl proti, škoda…Dnes výborně hrající Šleis se předvedl při volném přímém kopu v 59.minutě, ale opět nechal vyniknout soupeřova strážce svatyně…V 61.minutě šli hosté za hloupé řeči do desíti a očekával se drtivý tlak slávistů s následným K.O. …Ale místo toho přišla jen mírná převaha, která přinesla nějaké šance,ale ale ale…V 67.minutě po závaru Truhlík netrefil, o dvě minuty Zbořil po fantastické přihrávce Šleise místo zakončení předvedl něco doslova srandovního, čemu nikdo nerozuměl…O minutu později po volném přímém kopu Kuba pálil z dorážky opět nepřesně…Do třetice v 71.minutě Kubovi k zakončení po brejku chyběly centimetry….A aby toho nebylo málo, tak další perfektní míč „z výrobny“ Marka Šleise sundal doslova z hlavy smolaři Zbořilovi brilantně gólman hostů..A to bylo v podstatě vše, do konce zápasu jsme měli určitou převahu,ale masivní nápor s góly naše hra s jistotou negenerovala….Před našimi trenéry tak stojí nelehký úkol, sehnat nebo „vyrobit“ nového režiséra hry, v tomto duelu bylo už z pouhého pohledu markantní, jak se všechny „náhrady“ doslova trápí a prostě to nejde a nejde…Takže uvidíme…Nicméně velmi důležitá je skutečnost, že body zůstaly doma, někdy je zapotřebí i takový nepovedený zápas prostě zlomit a vyhrát…Jakkoliv….

FC SLAVIA – Slovan Ostrava „B“  2:1 (1:1)