Jdi na obsah Jdi na menu
 


DESATERO CHOVÁNÍ PROTI ŠÍŘENÍ NEMOCI COVID-19

10. 8. 2020

 

Přeposíláme prohlášení generálního sekretáře FAČR Jana Paulyho v návaznosti se zahájením sezóny a v našem případě i s blížícími se oslavami 90 let trvání klubu, kde největší potíž vidíme s podepsaným prohlášením zákonných zástupců fotbalistů do 15 let – proto bude formulář dostupný na naší vývěsní tabuli, aby jej bylo možno vytisknout a vypsat zákonnými zástupci hráče v klidu domova, nicméně je nutno jej doručit zodpovědným trenérům žákovského týmu před prvním utkáním….

 

Vážení členové,

tato pravidla jsou doporučujícího charakteru a je nutné vždy vycházet z daných okolností a možností jednotlivého klubu. Pravidla se týkají výhradně venkovního fotbalového hřiště.

 

 1. Pravidla se týkají všech kromě diváků; jejich postavení upravují státní orgány.

 

 

 1. Členské kluby odpovídají za to, že se fotbalových utkání nezúčastní nikdo:
  1. COVID-19 pozitivní až do vyléčení;
  2. v období karantény;
  3. bez podepsaného prohlášení podle vydaného formuláře.

 

 

 1. Prohlášení se podepisují před prvním utkáním a poté vždy po skončení léčení nemoci COVID-19 nebo po skončení karantény; podepsaná prohlášení od všech osob uvedených v zápise o utkání kontroluje rozhodčí.

 

 

 1. Jakmile se členský klub dozví o nákaze nebo uložení karantény, je povinen to ihned ohlásit řídícímu orgánu soutěže a ten Sekretariátu FAČR na e-mail covid@fotbal.cz.

 

 

 1. Utkání se odkládají vždy v případě, že to nařídí krajská hygienická stanice a pokud objektivně z důvodu nemoci COVID-19 nelze sehrát, tedy pokud členský klub nemá k dispozici alespoň sedm hráčů, kteří by mohli za danou věkovou kategorii nastoupit (včetně např. dorostenců za muže); řídící orgán soutěže může utkání odložit také např. na doporučení krajské hygienické stanice.

 

 

 1. Na novém termínu utkání se musí členské kluby dohodnout nejpozději do tří dnů po původním termínu, a to tak, že přípravek a žáků je lhůta šest týdnů a ostatních čtyři týdny. Termín schvaluje, případně nařizuje řídící orgán soutěže.

 

 

 1. Družstva postupují a sestupují v případě, že se odehraje alespoň polovina všech utkání v soutěži, každý postupující musí odehrát polovinu svých zápasů; Výkonný výbor může pravidlo změnit v případě různých procent odehraných utkání v navazujících soutěžích.

 

 

 1. Pro každou možnou situaci je upraveno hodnocení pořadí družstev v soutěži.

 

 

 1. V průběhu soutěžního ročníku může dojít ke změně rozpisu soutěže.

 

 

 1. Hráč, který nastoupí v rozporu s bodem 2, bude trestán za neoprávněné nastoupení a členský klub kontumací bez finanční pokuty, vyloučení ze soutěže následuje až po šesti kontumacích. Jiné porušení se trestá pořádkovou pokutou.

 

 

 
 

 


Portrét


Poslední fotografie


Kontakt

FC SLAVIA MICHÁLKOVICE z.s.

Rychvaldská 788/4
Ostrava-Michálkovice
715 00

fcmichalkovice@seznam.cz

Statistiky

Online: 5
Celkem: 303422
Měsíc: 6153
Den: 297