Žáci proti "přeáčkovanému béčku"v Bělé neuspěli...

14. 9. 2015

Žáci v neděli nastoupili ve Staré Bělé proti tamnímu "béčku",což -jak se později zjistilo- byl pouze relativní pojem, v týmu nastoupilo až 9 fotbalistů tamního "áčka",které působí v krajském přeboru (celkem trochu nefér vůči malým fotbalistům kádru "béčka"..).Už od prvního okamžiku bylo jasné, že se jedná o jiný level soupeře a michálkovičtí celkem pochopitelně začali tahat za kratší konec provazu...Domácí se do prvního brejku hnali již v 5.minutě po našem autu a následném špatném zpracování míče, nicméně pálili vedle...V 8. minutě vytasil gólman Zima svůj první vynikající zákrok z mnoha následujících, když zneškodnil pěknou střelu starobělských..V 10. minutě si slávisté málem dali vlastní gól, o minutu později další šanci spálili domácí, kteří mířili nad branku...Ve 13.minutě naši spáchali obrovskou hrubku v rozehrávce a soupeř poprvé trestal..1:0.V 15.minutě chyboval nešťastně jinak vynikající  Zima, ale náš protivník nabídnutou loženku nepotrestal...V 19. minutě se naši dostali k rozehrání rohového kopu a z následného závaru se prosadil robustní Honza Malý...1:1. Ve 29.minutě opět zářil Zima, který zlikvidoval stoprocentní hlavičku po volném přímém kopu z hranice pokutového území..Ve 30.minutě si ale svou slabou chvilku náš brankář vybral podruhé,to mu z rukou nešťastně vypadl úplně jednoduchý míč a soupeř zvyšoval pohodlně z dorážky do prázdné brány....2:1.Ve 31.minutě domácí pěkně zakombinovali , nicméně výsledná hlavička mířila těsně vedle...Druhý poločas se víceméně změnil v souboj našeho agilního brankáře s celým soupeřovým týmem, Zima čaroval již ve 37.minutě, když vytěsnil volný přímý kop domácích..V 51 .minutě se ukopl jinak velmi dobře hrající Řeháček přímo před naši bránu, nicméně zmatený soupeř toho nevyužil...O minutu později Zima brilantně zlikvidoval nájezd čtyřech na jednoho..V 56. minutě opět zářil, když vyrazil jasnou šanci domácích, ale na následnou dorážku (ofsajd ?) již nestačil...3:1...V 65.minutě domácí ve velké šanci pálili vedle, nicméně v 70.minutě proměnili poslední brejk utkání na konečných 4:1....Náš značně omlazený tým určitě nezklamal a proti nadstandartně posílenému soupeři odvedl výkon na hranicích svých možností, pozitivně lze brát návrat do kádru obránce Urbaníka, který hrál po více jak 18 měsících a určitě nezklamal, chce to jen potrénovat a vše bude OK...Samozřejmě nelze opomenout kvalitní návštěvu z řad rodičů, kteří se sešli opravdu v luxusním počtu, velmi děkujeme ...

Sokol Stará Bělá "B"(?)  - FC SLAVIA  4:1 (2:1)

Sestava: Zima - Urbaník,Lariš,Malý,Peňaz,Broňák, Kubečka,Řeháček,Pračikov,Bohačík,Domiter ( D.Bandy 1, D.Bandy 2,Pilař,Těžký,Hudec,Vicher)