Křest ohněm jak se patří.....

3. 4. 2017

Michálkovické inovované družstvo žáků nastoupilo ke svému křtu ohněm na hřišti velkého favorita v Klimkovicích a pro mnohé naše naděje to byl  křest jak se patří….Je nutno si uvědomit, že pro sedm z nich to bylo úplně první utkání, které odehráli na velkém hřišti,čili se premiérově seznámili s „doopravdickým“ fotbalem a vším, co k tomu kompletně patří….Vzhledem k této skutečnosti jsme odjížděli s jasným vytyčeným cílem-neprohrát pokud možno dvojciferně a pokusit se vstřelit branku-a to se nám nakonec podařilo….První poločas se díky kvalitě soupeře, který byl v průměru o mnoho starší a vyspělejší, pro nás nevyvíjel zrovna příznivě, brzy jsme prohrávali ( výškový hendikep našeho hrdiny Ondry Barče v bráně byl bohužel velmi znatelný…),ale celý tým včetně gólmana,který se překonával, odvrátil další spoustu velkých šancí klimkovických….Naše hra byla v podstatě tvořena trojicí našich nejzkušenějších hráčů (Kubečka,Vicher,J.Broňák) kteří si počínali opravdu profesionálně a bez diskuse si šáhli až na dno svých fyzických i psychických sil…A hlavně jejich zásluhou jsme si vypracovali čtyři čisté brankové příležitosti, nicméně Honza Vicher pohříchu ani jednou přesně nezakončil, vždy chyběl ten pověstný chloupeček….Škoda, poněvadž se naskýtá otázka, zda by tyto proměněné šance soupeře trošku nezaskočily…Nicméně se tak nestalo, naopak protivník těžil hlavně z výškového nepoměru a v naší brance tak skončily primárně střely, na které Ondra nedosáhl, poněvadž co šlo po zemi, tak bezpečně likvidoval….Poločas jsme tedy prohráli 0:6…Ve druhé půli michalkovičáci jezdili doslova po zadku a soupeři už se tak pohodově nedařilo navyšovat skóre,vstřelil nám již jen dva góly….Nakonec se nám splnil i druhý cíl, Honza Vicher konečně perfektně provedený brejk proměnil a dali jsme kýženou branku, kterou jsme korigovali na konečných 8:1 pro domácí….Nezbývá mi nic jiného, než opravdu smeknout klobouk před výkonem celého týmu, který doslova a do písmene zápas poctivě odedřel,všichni naši chtěli pořád hrát,(nikdo se nepokoušel ukrývat se na střídačce…) a výkonu obětovali vše,co bylo zapotřebí,osobně jsem velmi spokojen a pevně věřím, že čas tohoto“mančaftu“ určitě brzy přijde….Závěrem v žádném případě nelze opomenout výkon našeho brankáře Ondry Barče, který pochytal,co se dalo , je vidět, že snažení našeho bývalého gólmana Petra Uhra,který s Ondrou intenzivně pracuje,přináší kýžené ovoce a určitě to bude ještě lepší…Navíc Ondra dochytal zápas i se zraněným nártem ( což se mu přihodilo v jenom nesčetných soubojů s domácími útočníky…), po vzoru tvrdých anglických fotbalistů zatnul zuby a se sebezapřením bránu opustil až se závěrečným hvizdem….Neskutečné a já se hluboce před jeho přístupem skláním a doufám, že to nebude nic vážného, Ondra bude určitě pevný článek naší sestavy….