Hra s kompletním kádrem je o něčem jiném...

12. 10. 2015

Michálkovičtí  žáci přivítali za chladného počasí na domácí půdě celek vrstevníků z Klimkovic…A tentokrát se role vyměnily,podobně jako minulý týden naši, tak tentokrát hosté přijeli pouze v jedenácti a s několika přípravkáři v sestavě…Naopak slávisté nastoupili po delší době až na nemocného Domitera kompletní….Avšak úvod zápasu na nějaký handicap soupeře vůbec nepoukazoval,už ve 3.minutě chyboval gólman Zima, ale klimkovičtí jeho zaváhání nepotrestali…V 6.minutě si hosté vypracovali další šanci, kterou hasil na poslední chvíli Pračikov sražením na roh, ze kterého ale naši protivníci nic nevytěžili…V 8.minutě utekl po levé straně rychlý Vicher,perfektně našel Broňáka,ten ale netrefil bránu ze dvou metrů…škoda,velmi pěkná akce…O minutu později skvěle zakombinovali Pračikov s  Broňákem, výsledkem byla skvělá přihrávka“pod sebe“,ale úplně volný  Pilař smolně nezasunul do prázdné brány snad z metru….Ve 14.minutě byla k vidění pěkná kombinace slávistů zleva doprava napříč hřištěm na nabíhajícího Malého,ale ten svůj centr opřel o brankáře Klimkovic…V 16.minutě se po nádherné přihrávce dostal do brejku Vicher,avšak jeho sympatický lob přes vybíhajícího gólmana skončil těsně vedle levé tyče…v 18.minutě po centru zprava  našel Malý Broňáka, jeho bombu brankář vyrazil  na roh, z této standartní situace jsme vytěžili pouze hlavičku Vichera mimo tyče…Ve 22.minutě zkoušel štěstí z dálky Pračikov,nicméně jeho míč našel pouze náruč strážce svatyně…Ve 24.minutě se do ojedinělé akce dostali i hosté,ale finální střela svůj cíl nenašla ani náhodou..Ve 26.minutě se mezi střelce zápasu pokoušel zapsat Kubečka-bohužel neúspěšně…Ve 28.minutě se ocitl ve slibném samostatném náběhu Broňák,pohříchu  i jeho šance zůstala nevyužita,klímkovický brankář byl na místě včas…Ve 30.minutě agilní Vicher opět atakoval z levé strany,jeho bombu ale brankář vyrazil na roh, jeho zahrávání se však vůbec nepovedlo Peňazovi, míč putoval předčasně do zázemí…Poločas tak i přes stálou převahu a spoustu šancí skončil 0:0…..Druhá půle pokračovala v nastoleném trendu,už ve 4.minutě se z levé strany hnal do koncovky Vicher,ale svůj únik nedotáhl do finále,míč mu v poslední chvíli soupeři ukopli…V 6.minutě se takovou nenápadnou utajenou střelou zpoza obránců prezentoval Kubečka a gólmana hostů dokonale překvapil,míč mu vypadl z rukou…1:0…V 9.minutě se k úniku po levé straně odhodlal Peňaz,ale byl zastaven nedovoleným zákrokem..…Rozhodnutí sudího však hosté komentovali nevhodným způsobem a jeden z nich se po červené kartě poroučel z hrací plochy…Ve 14.minutě se oba týmy představily v náznacích šancí, ale ani hosté ani Vicher nezakončili přesně….V 15.minutě opět zaúřadovala nedisciplinovanost soupeřů a další z nich po červené kartě za komentáře putoval předčasně pod sprchy…Nabídnutou dvojnásobnou přesilovku už slávisté ale neodmítli, po centru z pravé strany se mezi střelce neomylně  zapsal Peňaz…2:0…v následných dvou minutách byli diváci svědky dvou loženek slávistů,ale Peňaz a po něm Kubečka tyto tutovky nepochopitelně spálili…Ve 23.minutě si chuť spravil smolař Pilař, který využil perfektní kombinaci dua Kubečka-Vicher a konečně dal gól…3:0.Na konečných 4:0 upravil po samostatné akci zprava pěknou střelou z úhlu Hudec…Takže tentokrát na nechtěné absence doplatil někdo jiný,Michálkovice to naštěstí nebyly….

FC SLAVIA  - TJ Klimkovice  4:0 (0:0)

Sestava: Zima – Lariš,Urbaník,Řeháček,Peňaz – Broňák, Kubečka,Pračikov,Vicher-Pilař,Malý ( Hudec,Těžký,Gelnar,Bohačík,Bandy 1,Bandy 2 )

Branky: Kubečka, Peňaz,Pilař,Hudec

Rozhodčí: Majer