V bojovném utkání nám nebylo přáno....

22. 4. 2019

Starší žáci putovali za dalšími soutěžními body do Dolní Lhoty v návaznosti na skutečnost, že tohoto soupeře letos již dvakrát porazili…Nicméně tým se musel vyrovnat tentokrát s větším personálním zemětřesením, které způsobily tři aspekty – velikonoční svátky, zranění a bohužel i absence morálněvolního charakteru…Ale trenéři dělají svou práci dobře, raději ať hrají ti, co možná zatím nemají až tak dostatek fotbalového kumštu ( vše se určitě zlepší dalšími a dalšími tréninky…),nicméně dávají do přístupu srdíčko v červenobílé barvě,což je základ všeho sportovního počínání…Podobně však byl na tom i soupeř, i tomu absence zatřepaly sestavou řádně,nicméně úvod zápasu jej zastihnul v lepší pohodě, během dvou úvodních minut musel Barč zasáhnout proti dvěma těžkým střelám včetně dorážek-předvedl tak 4 nevídané ostré zákroky po sobě…Ve 3.minutě se do první naší šance řítil Bialek po akci Sedláka,ale ani nezakončil…V 7.minutě mířil Bořil po rohovém kopu nad…V 10.minutě naši zadáci chybovali a domácí se dostali do ideálního brejku, nicméně Barč se prezentoval opět excelentně…Ale o minutu později po další velké chybě obrany již na míč nedosáhl…1:0. V podstatě z protiútoku se mohla revanšovat opět dvojice Sedlák –Bialek, ale jeho střela byla v tísni sražena na roh…Za dvě minuty se v dalším nájezdu objevil znovu agilní Petr Bialek, ale zakončení bylo v tomto případě tragické..V 18.minutě domácí poslali velikonoční pozdrav Barčovi z cca 20 metrů, ale míč proletěl těsně nad břevnem…Ve 22.minutě se v další čisté příležitosti zjevil jako blesk opět a znovu Bialek,ale i tento pokus domácí srazili na roh…A hádejte, kdo ve 24.minutě po pěkné nabídce z hloubi pole překopl domácí bránu? Správně…Petr Bialek…Ve 33.minutě předvedl opět své umění stále se zlepšující Ondřej Barč, který eliminoval slibný náběh našich hostitelů…Stav utkání se mohl srovnat v poslední minutě 1.poločasu,ale nešťastník Bialek ve slibné pozici ani nevystřelil…Do druhé půle vstoupili červenobílí ďáblové s odhodláním zvrátit průběh zápasu a možnost k tomu měla dvojice Sedlák-Bury, nicméně řešení se vůbec nepovedlo…Navíc smolař Bialek v 50.minutě doslova zazdil další pobídku na srovnání….V 55.minutě se situace opakovala,ale tentokrát domácí obranný zákrok zaváněl penaltou, Petr se však kácel velmi rychle a velmi ochotně a rozhodčí jej jako v rozporu s pravidly neposoudil….v 58.minutě se do absolutní šance dostali protivníci, nicméně vše zhatil fantastický přístup stoperské dvojice Bořil-Polach, která i v jednoznačné situace nebyla lenivá na krok zpět a díky následnému zaváhání dolnolhoťanů akci zhatili…V 61.minutě přišlo finální rozhodnutí, to nás domácí tým tzv. rozebral do šroubku a zvýšil i přes snahu Barče na 2:0..V 65.minutě mohlo být ještě hůře,avšak Barč opět předvedl svou extratřídu a je jedině dobře, že se po čase začíná dostávat do slibné formy…V 66.minutě vypil svůj kalich hořkosti do dna nešťastník Bialek, který v další milionové pozici napálil míč pouze do gólmana  a ani čestný zásah nepřinesl únik Bořila v poslední minutě, který se místo zakončení ukličkoval….Takže utkání,které přineslo víceméně nekompromisní boj než fotbalový kumšt,nakonec skončilo šťastně pro domácí…Horší jsme určitě nebyli,nicméně neproměnit 10 (!!!) čistých příležitostí ( z toho 9 Bialek…), to je trochu velký luxus, který se trestá i na této úrovni…Takže na první soutěžní branku si musíme opět týden počkat…

Sokol Dolní Lhota – FC SLAVIA  2:0 (1:0 )