Síly nám stačily pouze na poločas....

15. 5. 2017

Nedělní odložený zápas žáků proti Slovanu Ostrava nás zastihnul v lepší personální kondici, i když někteří nominovaní se stejně nedostavili…V tomto mači jsme měli možnost definitivně se vzdálit od posledního místa a kluci k této skutečnosti přistoupili velmi zodpovědně…Soupeř totiž neměl v sestavě nějak extrémně vyvinuté jedince podobně jako Rychvald nebo Hlučín, ale slušně věkově vyvážená sestava nebyla k přehlédnutí…Nicméně červenobílí do zápasu „vlítli“ s otevřeným hledím a agresivním přístupen doplněným nadstandartním nasazením si brzy vynutili vedení…Recept byl podobný jako proti Lokomotivě- přesný kolmý pas na našeho „expresního doručovatele“ Honzu Vichera a ten už si věděl rady- celkem v pěti případech z šesti….Ale soupeř se po několika brankách nezlomil a neustále nám byl střelecky „v patách“, rozhodující náskok jsme si i díky dalším neproměněným šancím nevybudovali, kvalita Slovanu byla určitě někde jinde než soupeře minulý týden….Nicméně poločasové vedení 5:4 jsme udrželi….

Do druhé půle udělal hostující trenér geniální tah, totiž naši středovou řadu složenou v podstatě z hráčů U11 eliminoval nasazením starších protějšků a na Honzu nasadil speciálního osobního hlídače, rychlostně podobně vybaveného…A to na náš ambiciózní tým platilo, pomalu těm nejmladším začaly docházet síly a naše přetížená obrana již nestačila odvracet nebezpečné útoky hostů….A totéž potkalo i Honzu, který toho naběhal extrémně hodně, i jeho rezervoár kondice skončil….Takže přání nakonec nebylo otcem myšlenky a náš smělý  plán se začal hroutit, poněvadž skóre měnil jen již náš soupeř, který utkání otočil na 5:9…

Nicméně tentokrát nelze nikomu vytknout byť jen to nejmenší, všichni makali na plný plyn až do samotného konce,  tentokrát rozhodovala ideálnější věková vyváženost protivníka , nám tak dva tři starší kluci jako vždy chyběli….Avšak za dva tři roky bude situace určitě jiná….

FC SLAVIA  - Slovan Ostrava   5:9 (5:4)