Opět bez bodu i bez gólu...

20. 5. 2019

Naši starší žáci přivítali v sobotu odpoledne ve čtvrtém utkání své vrstevníky ze Slavoje Rychvald a očekávalo se, že v návaznosti na nešťastný výsledek z hřiště soupeře se budou chtít revanšovat…Počet nastoupivších oproti Slovanu se také navýšil,což se jevilo jako dobrá indicie…Avšak hosté se tentokrát na nás velmi pečlivě připravili, počet vyspělejších hráčů byl na první pohled nepřehlédnutelný…Prognózy se hned v úvodu potvrdily,Slavoj se ujal iniciativy a v podstatě až na náznak akce dvojice Bialek- Bořil naše do ničeho nepouštěl…Jejich první šanci ještě náš kapitán zlikvidoval , ale v 7.minutě již míč po pěkné kombinaci skončil v síti…0:1…Tlak soupeře pokračoval, ten dal v 10.minutě možnost k vyniknutí Barčovi, ale ve 14.minutě po rohovém kopu padl další gól, to se nenašel se nikdo, kdo by zakončení hostů nějakým způsobem relevantně zabránil…0:2…Utkání tzv. řečeno „na jednu branku„ pokračovalo,slávisté v podstatě nebyli schopni jakékoliv protiakce nebo brejku..V 18.minutě se náš gólman opět vyznamenal, kdy bravurně zlikvidoval náběh protihráče..Nicméně „svou chvilku“ si vybral ve 29.minutě, když herní situaci nevyhodnotil a velmi špatně vyběhl…0:3…Druhá půle pokračovala dle stejného scénáře, nicméně ve 38.minutě jsme vlastně aspoň poprvé ohrozili rychvaldskou branku, ale dvojice Bialek-Bořil nezakončila,vzápětí druhý jmenovaný v dohrávce vystřelil, jeho pokus však patřil do kategorie slabých a nepovedených…Rychvald v pohodě nadále kombinoval a zápasové dění kontroloval,naše hra se změnila prakticky v „sólování“ výše uvedené dvojice,které ale nikam nevedlo…Ono divit se reálně těm klukům ani nelze, nikdo další je vlastně neuměl doplnit nebo jim pomoci, absence rychlosti,důrazu,vytrvalosti a technického vybavení byla tentokrát evidentní…V 62.minutě padl poslední gól, to se pět našich včetně brankáře koukalo, jak se míč kutálí po pětce a nenašel se nikdo, kdo by jej napálil “do kopřiv“…0:4…Realita je bohužel taková, že i nás postihla neplánovaná generační výměna, když ti, co měli nést tíhu odpovědnosti za výkon, z různých důvodů skončili nebo odešli a čas těch mladších samozřejmě ještě nenastal,čeká je hodně hodně práce –a vše musí být okořeněno spoustou trpělivosti ze strany trenérů,nic jiného se dělat nedá…

FC SLAVIA – Slavoj Rychvald 0:4 (0:3)