Nové dresy nám štěstí nepřinesly...

2. 9. 2018

Starší žáci se dnes v premiérovém utkání představili na hřišti loňského účastníka krajské soutěže-Sokola Hrabové…A už z dálky nepřehlédnutelně zářila nová sada krásných slávistických dresů, které měli na sobě…Nicméně v prvním poločase si někteří aktéři v červenobílém nadále pletli fotbalový zápas s módní přehlídkou,poněvadž v 6.minutě při zahrávání rohového kopu domácích se neustále koukali na své krásné oblečení ,až víceméně zapomněli koukat na soupeře,samozřejmě jeden z jeho několika úplně volných hráčů vůbec nelenil a centru jen tak nastavil nohu a bylo to 1:0..Avšak selanka  michálkovických pokračovala, běhal málokdo a málokdy,úplně poctivě hráli snad čtyři borci a to je proti jedenácti opravdu málo…Domácí sice byli o poznání starší a vyspělejší,avšak na věci nic neměnilo, že jim to slávisté velmi usnadňovali..Jako například ve 25.minutě,kdy si Polach s Tondou Vicherkem tak dlouho dávali poblíž pokutového území přednost,až svorně přišli o míč,domácí borec nelenil a okamžitě střílel na bránu-a perfektně trefil…2:0…O dvě minuty později byli naši v náporu, nicméně kvůli špatné rozehrávce přišli o míč a jelikož opět nikdo nepovažoval za nutné se vracet, tak domácí snajpr touto pobídkou nepohrdnul,namířil si to nejkratší cestou k naší bráně a za několik okamžiků tahal Ondra Barč míč ze sítě potřetí…3:0….Do druhého poločasu došlo v naší sestavě k přestavbě, na hrot se postavil stoper Bořil a hned to byla jiná písnička, ke koukání byly rázem pohledné fotbalové akce, soupeře jsme zatlačili a místy jasně i přehrávali,vytvořili jsme si tlak,avšak ke skórování vždy chyběl ten pověstný chloupeček…Nicméně tým aspoň dřel  a v této fázi se neměl za co stydět…Ale jak to již ve fotbale bývá, jelikož jsme hráli v podstatě vabank, tak 5 minut před koncem se domácí dostali k jednomu rychlému brejku a z něj utkání definitivně rozhodli…4:0…Dnešní utkání ukázalo, že pokud kluci budou chtít na hřišti makat,mohou se měřit s kýmkoliv…Ale body nejsou odměna za pochodování po hřišti bez cíle ,vůle,důrazu,rychlosti a dynamiky, první poločas to ukázal jasně a velmi tvrdě..

Sokol Hrabová – FC SLAVIA  4:0 (3:0)