Někdy i góly z ofsajdu platí...

24. 9. 2018

Naši starší žáci zavítali k derby zápasu do sousedního Rychvaldu s odhodláním konečně proti tomuto soupeři naplno bodovat.Ale chtít a následně udělat, to je někdy zásadní  komplikace…A jako naschvál se začalo hrubě nedařit našim obyčejně dvěma nejlepším fotbalistům – Bialek s Hlaváčem počali předvádět nekvality značného rozsahu a i když se snažili hodně moc, vůbec jim to nebylo platné, pochybení v jejich provedení bylo opravdu mnoho…Naštěstí je zastoupili jiní, hlavně stoperská dvojice Bořil-Polach hrála výborně a prakticky nechybovala, v útoku se aktivním přístupem sympaticky prezentoval  Mirga, který začíná nabývat herní jistotu a pohodu, své si odmakal i navrátilec Eder na levém okraji zálohy…A jelikož domácí hráli neméně svižně, tak k vidění byl celkem pohledný žákovský fotbal…Na gól se čekalo až do 26.minuty, kdy Barčovi zapadla do brány úplně nenápadná střela z úhlu, která spíše připomínala nepovedený centr…1:0…Naši se revanšovali o pět minut později,kdy ale využili asi dvoumetrového ofsajdového postavení a důrazný Bořil následně nadvakrát zakončil…1:1..Další pohlednou kombinaci rozjeli v poslední minutě prvního poločasu, kdy domácí dokonale přečíslili, nicméně finální posunutí zakončujícímu Mirgovi bylo opět do ofsajdu, avšak píšťalka i v tomto případě zůstala němá…1:2…Druhá půle se představila v daleko lepší světle, to se již herně začalo částečně dařit Hlaváčovi, který se začal prezentovat celkem sympatickými přihrávkami…Domácí zase začali spoléhat na brejky a to byla ta správná parketa pro gólmana Barče, který fantasticky zlikvidoval tři tutovky rychvaldských snajprů…V 65.minutě ale slávisté předvedli další lahůdkovou kombinaci, která již byla absolutně v pořádku , Labda na jejím konci se nemýlil a utkání tak rozhodl…1:3…Domácí sice vyvinuli obrovský tlak, který vyústil v nádherný gól v poslední minutě ( Ondra neměl absolutně nárok…),ale více již nestihli..Slávisté tak po třech letech na Slavoji vyhráli ( samozřejmě nelze opomenout pochybení rozhodčího,ale i to je někdy fotbal…) a potvrdili  tím dobrou formu z minulého zápasu, kdy však neproměňovali šance…

Slavoj Rychvald – FC SLAVIA   2:3 (1:2)