Naši utkání s nepříjemným soupeřem zvládli...

4. 11. 2018

Naši starší žáci po výprasku na Slovanu ( 1:7 ) a třetí devastaci nešťastné Lokomotivy ( tentokrát 8:0) přivítali v sobotu na svém trávníku v odvetě tým Dolní Lhoty, který na jeho půdě s přehledem porazili…Ale hosté se s generační výměnou srovnávají celkem dobře,což potvrdili i výkonem proti favorizované Hrabové, kdy podlehli těsně 3:5…Na tuto skutečnost narazily i naše naděje, když zjistily, že jim již tak lehce nevycházejí kombinace, soupeř je likvidoval celkem s přehledem…Takže červenobílí vsadili na jinou kartu, která se ukázala jako ta správná- a to na střely z dálky…Jako první to vyzkoušel Vojtěch Mirga v 8.minutě – a ono to vyšlo…1:0…Z dvě minuty si to po pěkné kombinaci zopakoval-a opět to vyšlo…2:0…Následně se hra vyrovnala a hosté se začali prosazovat určitě více a daleko lépe-což určitě zaregistroval náš náhradní gólman Gelnar, který zaskočil na nemocného Barče…Ale michalkovičáci si opět vzpomněli na osvědčenou kartu a tentokrát poslal do sítě nechytatelný pozdrav z 20 metrů Filip Hlaváč ( v zápise je chybně uveden mladší Vicherek…)…3:0…Ale už za tři minuty hosté ukázali, že je opravdu nemožné je nějak podceňovat, v pěkné kombinaci naše rozebrali do šroubku a snížili…3:1…A to nebyla poslední možnost, nicméně slávisté si vždy s dalšími náznaky s větší či menší mírou námahy poradili…Ve druhé půli dali naši trenéři možnost hráčům širšího kádru, nicméně tato varianta se trochu nepovedla, lhotáci převzali taktovku , začali nepříjemně dotírat-a výsledek se dostavil,ve 43.minutě snížili na nejtěsnějších 3:2…Takže se na své posty vrátili odpočatí členové základní sestavy a za osm minut naše barvy po pěkné kombinaci uklidnil Petr Bialek…4:2…Za dvě minuty slávisté zahrávali rohový kop a to byla parketa pro urostlého Jardu Bořila, který se v pětce prosadil celkem nekompromisně a zvýšil na 5:2…Třešnička na dortu přišla v 62.minutě, kdy si Mirga naběhl na nádhernou průnikovou přihrávku a nekompromisně zavěsil…6:2…Čili i když výsledek vypadá celkem jednoznačně, tak malí slávisté museli nasadit vyšší úsilí, aby se k němu propracovali. A je jedině dobře, že to zvládli…

FC SLAVIA  - Sokol Dolní Lhota  6:2 (3:1)