Na první jarní body a branku si musíme opět týden počkat...

28. 4. 2019

V sobotu přivítali naši starší žáci na svém trávníku ve 3.repríze sezóny  vrstevníky Sokola Hrabová. A hned z prvního pohledu bylo jasné, že nebudou mít snadný úkol, soupeř přivezl tým nabitý ročníky 2004 a 2005 a i vizuálně působil fyzicky velmi nadstandardně…Naše bojovníky ale tato skutečnost nějak extrémně nevyvedla s míry a pustili se do boje s otevřeným hledím. Hosté sice měli evidentně více ze hry,ale naši se zvýšeným nasazením pokoušeli sekundovat, dokonce jsme se mohli ujmout vedení, ale Mirga rozhodující moment nezvládl,když se v zakončení nechal lehce odstavit...Vše fungovalo v pohodě až do 15.minuty, kdy jinak spolehlivý Barč podcenil víceméně lehkou střelu…0:1…Za tři minuty mohl vyrovnat Bialek, nicméně jeho pokus z úhlu mířil o centimetry do boční sítě…Ve 27.minutě trestal vyspělejší soupeř podruhé, kdy naši defenzivu vyškolil a rozebral do šroubku…0:2.. Druhá půle začala velmi špatně, již ve 36.minutě chtěl být „fotbalový“ stoper Bořil, kdy se pokoušel v obranné fázi hrát míč, který dostatečně neměl pod kontrolou –místo aby jej napálil do zámezí…Následně o něj přišel a v následném souboji již fauloval v pokutovém území.Penaltou zkušenější hosté nepohrdli (0:3) a tím skončila jakákoliv koncepce slávistické hry, vše podstatné se již skoro do konce odehrávalo na naší polovině a před naší brankou, kdy si hosté dělali co chtěli a v pohodě navyšovali svůj náskok až na konečných 0:7,michálkovičtí fotbalisté se již do diskuse nezapojili ničím podstatným…Takže na první jarní body ( a potažmo branku…) si budeme muset opět týden počkat, bohužel…

FC SLAVIA – Sokol Hrabová 0:7 (0:2)