Michálkovice hrály fotbal....

12. 11. 2018

Naši starší žáci si jako poslední zápas podzimní části střihli odvetu proti Slavoji Rychvald, který nám měl co vracet za těsnou porážku v utkání na domácím trávníku…A k zápasu přistoupili jako ke každému „derby“- koncentrovaní a řádně nažhavení…Od zahajovacího hvizdu byla na nich vidět ohromná chuť uhrát co nejlepší výsledek, do Slavoje se obuli řádně a od podlahy….Nicméně tentokrát se nedařila zásadní věc k tomu, aby uhráli něco kloudného- a to produktivita, spousta šancí skončila na vynikajícím gólmanovi hostů, který je vyloženě držel nad vodou, naopak na našeho Ondru Barče v podstatě nic zajímavého nešlo, takže se vlastně ani „do zápasu“ nedostal. A tato skutečnost se nakonec ukázala jako velmi zrádná a zásadní….V 15.minutě zahrávali rychvaldští volný přímý kop z celkem velké vzdálenosti, ale střela byla nakonec tak přesná, že na ni Ondra nedosáhl ( v podstatě ani nevyskočil a nezkusil pěstí zakročit…)…0:1…To bylo ze strany hostů vše a naši pokračovali ve svém aktivním, ale neplodném tlaku…Věci se začaly měnit až ve druhé půli, kdy červenobílí ďáblové zvýšili obrátky a tuto snahu zúročil přesnou střelou Filip Hlaváč, který v 47.minutě vyrovnal…1:1 .Aktivní hra michálkovický pokračovala a Rychvald se v podstatě jen bránil….Avšak neubránil již akci v 57.minutě, na jejímž sympatickém konci byl opět Filip Hlaváč…2:1…Vzápětí Mirga zvyšoval , nicméně tato branka pro ofsajd (??) nebyla uznána….A tak se projevilo staré omšelé nedáš- dostaneš…To naši hosté zahrávali standartní situaci z ještě větší vzdálenosti (35 metrů dobrých…)než v prvním poločase a míč si postavil jejich gólman (statných chlapík)…Míč napálil opět velmi přesně a Ondra Barč na něj ani v tomto případě plnohodnotně nedosáhl-zapomněl na pěsti a střela mu ruce převrátila... 2:2…Slavisté se vrhli do totálního útočení ve snaze strhnout zápas na svou stranu, ale tím vlastně otevřeli prostor pro rychlé brejky soupeře. Vlastně to netrvalo ani tři minuty a jeden takový vyšel , Ondra byl opět bez šance a obrat byl dokonán…2:3….Bezzubý tlak červenobílých barev pokračoval i nadále, ale znovu jsme zapomněli na zadní vrátka a z dalšího brejku hosté účet zápasu uzavřeli finálně…2:4…Takže Slavoj nám oplatil stejnou mincí jako my jemu v Rychvaldě….Bohužel, fotbal je opravdu někdy o tom, že jeden hraje fotbal a druhý střílí branky, krásná hra bez gólů ještě nikomu bodíky nepřinesla….

FC SLAVIA – SLAVOJ Rychvald  2:4 (0:1)