Lokomotiva dopadla dle tradice....

15. 10. 2018

Naši starší žáci se na domácím hřišti představili ve třetím klání, tentokrát v podzimní „odvetě“ přivítali tradičního soupeře- Lokomotivu Ostrava…Již minulé utkání avizovalo určité zlepšení a naši bez několika opor ( Barč,Sedlák,A.Vicherek )trápili a jen těsně podlehli vedoucímu týmu soutěže z Hrabové 2:3 …V sobotním zápase bylo s určitostí poznat, že tým velmi zapracoval na kombinaci a fotbalovosti vůbec…Totiž hned první velmi pěkná souhra znamenala vedení , kdy pěknou akci zavíral Denis Labda…1:0…Diváci byli natěšeni a koncert domácích červenobílých ďáblů pokračoval…Nicméně svůj part začal hrát i brankář hostů, který počal předvádět neskutečné věci, jeden skvělý zákrok střídal druhý a domácí hráči si mohli hlavy ukroutit, když se divili, co vlastně že nedali…Zmýlená ale neplatila v 17.minutě, kdy Hlaváč nekompromisní bombou zvýšil na 2:0…O dvě minuty později se ale sympatičtí hosté dostali do nadějné příležitosti a trochu jim pomohl i náhradní gólman Gelnar začátečnickou chybou, kdy proti útočícímu hráči vyběhl a následně se nepochopitelně zastavil, čímž mu jeho úlohu velmi ulehčil-a ten samozřejmě za pobídku poděkoval….2:1…Hosté vycítili svou šanci a je třeba říci, že v té době Pavel Gelnar své spoluhráče podržel několika dobrými zákroky…Ono vlastně v přímém přenosu bylo vidět, jak velmi chybí zraněný stoper Bořil, který - při vší úctě k hrající defenzivní řadě - by takovéto „výlety pana Broučka“ v podání Lokomotivy určitě nedovolil…Ale i tak situaci raději uklidnil ve 22.minutě svým druhým gólem Labda…3:1 …A situace se uklidnila natolik, že slávisté začali opět skvěle kombinovat, nicméně ta koncovka…Opět jsme několikrát nechali vyniknout brankáře hostí…Avšak v poslední minutě první půle bylo s „vynikáním“ naloženo „dle práva a la utrum“ a na 4:1 zvyšoval starší z bratrů Vicherků… Do druhého poločasu ale michálkovičáci vstoupili velmi laxně – zjevně pod vlivem vnuknutí, že se snad soupeř porazí sám…Ten toto rázně odmítnul mezi 40.a 43.minutou, kdy dvěma góly spražil zkoprnělé michalkovičáky a stav 4:3 sliboval drama….Ale to se nekonalo, soupeř totiž přijel pouze s jedním klučinou na střídání a pomalu mu začaly docházet síly- a to domácí dokonale využili, vybrali si také svou „tříminutovku" a po brankách Mirky ve 45.minutě a Bialka v 48.minutě nebylo co řešit….Na konečných a kulatých 7:3 upravil dnes velmi aktivně hrající Hlaváč v 54.minutě…Jak jsem již uvedl, více než výsledek určitě potěšil týmový a značně kombinačně lepší výkon, některé souhry byly opravdu velmi pěkné….Ale jak se říká, nic není tak dobré ,aby to nemohlo být lepší, čili jen tak dál….

FC SLAVIA – Lokomotiva Ostrava  7:3 (4:1)