Jak hloupé absence mohou ovlivnit sportovní snažení...

21. 9. 2015

Naši žáci nastupovali v sobotu proti celkem kvalitnímu soupeři z Hrabové značně oslabeni-důvody mnoha absencí však  byly velmi malicherné a svědčí o určité míře nezodpovědnosti rodičů k lidem, kteří se o děti během týdně svědomitě starají a věnují jim svůj volný čas…Rozbité umyvadlo ve škole, narozeninová párty (v 10:00 ráno?!?!?!) nebo dny NATO (které byly i v neděli…) nemohou být relevantním důvodem k neúčasti na mistrovském utkání a následné degradaci výkonu ostatních dětí, který tímto neměl naději na nějaký úspěch, bohužel….Takže tým pouze v 11 lidech bez možnosti střídání bojoval,seč mu síly stačily,ale v určitém momentu mu samozřejmě došly…Avšak bylo se na co dívat, v 7.minutě Pračikov z volného přímého kopu „orazítkoval“pouze brankáře, o dvě minuty pálil agilní Peňaz, ale míč se mezi tyče nevešel..V 10.minutě zahrával standartní situaci také soupeř – a taktéž vedle….V 11.minutě byly k vidění dvě šance najednou, to se náběhem prezentoval Vicher,nicméně nedotáhl jej ke gólové tečce a následného protiútoku slávisté málem inkasovali…V 15.minutě se do pohledné kombinace pustili Vicher s Broňákem, ten však zakončoval nepřesně…V 16.minutě začal úřadovat brankářský čaroděj Zima, když soupeři chladnokrevně zlikvidoval střelu z bezprostřední blízkosti…O dvě minuty později se postavil míči opět úspěšně do cesty a ve 20.minutě brilantně vychytal 100% šanci hraboveckých..V té době již hosté přebírali iniciativu a jejich převaha se stávala neodiskutovatelnou…Ve 28.minutě pálili nad břevno, ve 33.minutě kopali volný přímý kop, ale taktéž opět testovali pevnost našich lapačů…Ve 34.minutě se naši sokové propracovali do slibného náběhu z pravé strany,ale malý velký klučina v naší bráně měl opět jiný názor na jejich snažení…A tak hlavně jeho zásluhou skončil poločas 0:0..Ve druhé půli již našim bez možnosti střídání síly rapidně ubývaly a tlak hostů se adekvátně stupňoval…Malí slávisté se ale vzepřeli svému osudu a během dvou minut ohrozili branku soupeřů..Nejprve potáhl míč Peňaz a poslal do brejku Vichera-zákrok v pokutovém území na něj silně zaváněl penaltou, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá, následně hlavičkoval po rohu Pračikov pouze do gólmana…Další průběh zápasu se ale změnil v souboj našeho brankáře, který proti zoufalým hostům tasil jeden šílený zákrok za druhým..Ve 4.minutě donutil střílejícího hráče k minele, o minutu později skvěle zničil absolutní loženku a hráči Hrabové včetně trenéra si rvali vlasy z hlavy…Mezi 6. a 8.minutou končily opět tři stoprocentní šance Hrabové vedle, z následného závaru před naší bránou vytěžili hosté pouze autové vhazování..V 10.minutě další  příležitost mířila nad Zimovo břevno, ve 12.minutě fauloval Pračikov poblíž našeho pokutového území,následný volný přímý kop Zima opět znamenitě zlikvidoval…Ale to již fyzicky nestačili bratranci Bandyové, kteří s fotbalem nedávno začali, z posledního mlel i Pilař , navíc se zranil i spolehlivý Peňaz-a tak se hostům pomalu ale jistě otevírala vrátka k naší svatyni…A během 25.minuty již naši tlak neustáli, z náběhu po levé straně inkasovali poprvé a o minutu později skoro z identické akce i podruhé …0:2…Ve 31.minutě zvyšoval frustraci soupeřů opět Zima fantastickým zákrokem při střele z dálky, za 60 sekund překopli hosté bránu snad ze dvou metrů…Během posledních minut se pokusili odmítnout svůj úděl naši, Peňaz za hranicí práhu bolesti potáhl míč po pravé straně, našel Vichra,ale tomu se skórovat nepodařilo, z následného rohového kopu Pračikov o milimetry hlavou netrefil míč…Následně se do slibného náběhu dostal Broňák, ale gólman soupeře byl rychlejší….Závěrem je na místě vyslovit velké poděkování 11 statečným, kteří dřeli za hranicí únosnosti a vydali se ze všech sil,červenobílé srdíčko bylo opravdu vidět….I když nakonec soupeři podlehli…

FC SLAVIA – Sokol Hrabová  0:2 ( 0:0)

Sestava:  Zima – D.Bandy 1,Pilař,Urbaník,Lariš,Peňaz,Broňák,Kubečka,Vicher,