Drama jako v lize mistrů....

12. 6. 2018

Naši starší žáci se s ročníkem 2017-2018 rozloučili parádně….Samotné utkání proti Polance, resp. jeho úvod provázely menší komplikace personálního a logistického charakteru ze strany soupeře, nicméně vše se zdárně vyřešilo….Malým slávistům vyšel úvod jak z fotbalové učebnice, to se nejlépe po získání míče zorientoval Filip Hlaváč, když zaznamenal špatné postavení brankáře hostí a parádním lobem poslal červenobílé barvy do vedení..1:0 …Tento zisk naše naděje nakopnul a hned jich bylo plné hřiště, trápit mohla jen spousta neproměněných šancí…Avšak zkušený soupeř využil v podstatě naše první zaváhání a vyrovnal…1:1…Kluci se ale nenechali deprimovat a znovu se ujali vedení, když se náramně trefil opět Filip Hlaváč…2:1.. Reálná euforie ale byla snad na vině toho, že jsme opět zapomněli na zadní vrátka a hosté opět trestali….2:2 ….Několik minut po zahájení druhé půle posunul skóre v náš prospěch aktivní a v podstatě neúnavný Petr Bialek a již se zdálo, že se jazýček vah úspěchu posouvá v náš prospěch…Nicméně hosté byli jiného názoru a když jsme své šance nevyužili my, tak oni naopak ano a rázem vedli pár minut před koncem 3:4….Závěrečný tlak červenobílých byl ale drtivý, michalkovičáci bušili do soupeře s takovou vervou, že tři minuty před koncem povolil a skvělý Bialek vyrovnal-4:4…Ke slovu tak přišel podobně jako v lize mistrů penaltový rozstřel a v něm hrál hlavní roli náš velký malý brankářský mág Odra Barč, který dva poslední pokusy hostů brilantně zlikvidoval….Naopak nervy musel na uzdě udržet poslední slávistický exekutor „Pepíno“ Sedlák, což se povedlo , polaneckého brankáře doslova „propálil“  a rozhodl tak o konečném vítězství a zisku dvou bodů…

FC SLAVIA – Sokol Polanka 5:4 (2:2,4:4, penalty 3:2 )

Statistika:

Sezóna 2017-2018 tak nenávratně skončila, klukům začaly fotbalové prázdniny , ty skutečné samozřejmě za několik málo dnů…Takže určitě bude prostor pro sledování  mnoha zápasů mistrovství světa, které startuje co nevidět a pochopitelně bude ke koukání spousta velmi atraktivních duelů…

Je pro jistotu připomínám, že na našem hřišti bude zahájena potřebná rekonstrukce hrací plochy, takže platí ABSOLUTNÍ ZÁKAZ vstupu na trávník prakticky až do zahájení sezóny příští !!!!