Dolní Lhotu jsme vyloupili po čtyřech letech...

30. 9. 2018

Michálkovičtí starší žáci chtěli v Dolní Lhotě potvrdit dobrý výkon ze Slavoje, všemu nahrávala i skutečnost, že na tamním hřišti jsme nebodovali již čtyři roky …Hlavním aktérem se tentokrát stal Petr Bialek, který se zjevně snažil odčinit své mizerné rychvaldské „antré“…A kupodivu se mu to dařilo, neúnavně operoval skoro po celé hrací ploše,snažil se střílet z každé pozice ( někdy pohříchu i z nestřelecké…)…Odměněn byl ve 4.minutě, kdy již neomylně mířil do černého…0:1…Převaha červenobílých proti generačně omlazenému domácímu týmu pokračovala, ale aktuálně se změnila ve festival neproměněných příležitostí ( ono opravdu je někdy nezištná nahrávka lépe postavenému spoluhráči účinnější než nepovedená střela, na to se musí ale trošičku „fotbalově“ myslet…).Nicméně pravý střelecký koncert nastal mezi 16.a 18.minutou, kdy červenobílí ďáblové rozpoutali doopravdické fotbalové peklo a nadělili statickému soupeři hned 3 branky ( Bořil,Mirga a opět Bialek…)..0:4 . Domácím probleskla jiskřička naděje ve 28.minutě, kdy se doslova zmrzlý Barč snad poprvé potkal s míčem ( jelikož byl skoro úplně bez práce…) a vykopl jej tak špatně , že přistál kousek za čtvercem u domácího hráče a ten si již věděl rady…1:4…Ale tahle jiskřička „doutnala“ pouze dvě minuty a pak ji nekompromisně „sfouknul“ Pepino Sedlák …1:5..První půli jsme tímto zvládli brilantně…Ale kdo si myslel, že druhý poločas bude pokračovat podle stejných not, musel být zklamán…Převahu naši mladíci měli pořád, to je svatá pravda, ale doslova se předháněli v sobeckém a navíc mizerném zakončování místo toho, aby slabšího a již odevzdaného soupeře technickou hrou doslova rozebrali do šroubku a nadělili mu takový ranec, jaký jen půjde…Na tom budou muset trenéři a hlavně hráči velmi intenzivně zapracovat, ono by se to také někdy nemuselo vyplatit ( ne že by to neuměli, to ani náhodou, ono když se chtělo, tak to šlo- a docela dobře…)…Ale dvě střely se ještě nakonec ujaly, v 50.minutě skóroval Labda a v 59.minutě uzavřel účet zápasu Hlaváč…1:7…Takže po čtyřech letech jsme konečně „vyloupili“Dolní Lhotu a plně bodovali již ve třetím venkovním utkání ze čtyř…Domácí diváci byli velmi zklamaní,nicméně si budou muset zvyknout, že se karta začíná obracet, náš tým po třech letech dozrává jak dobré víno…

Sokol Dolní Lhota – FC SLAVIA 1:7 (1:5)