Chladno, déšť a hra na jednu bránu....

28. 9. 2015

Počasí v sobotu dopoledně ale vůbec nepřálo našim žákům, na rozdíl od přípravky jim začalo do zápasu s Lhotkou nepříjemně pršet…Ale michálkovičtí si z toho pranic nedělali a do „špílu“ vstoupili s odhodláním po minulé „absentérské blamáži“ získat tři body….A je pravdou, že se slaboučkým soupeřem měli úlohu velmi usnadněnou,c elý první poločas se změnil na souboj červenobílých (tentokrát v zelenočerném provedení…) s brankářem hostů, který dlouho vedl na body, poněvadž pochytal, co se jen dalo nebo i nedalo, navíc spoustu příležitostí slávisté zahodili sami…A tak se ujala pouze jediná šance, to se ve skrumáži před brankou Lhotky nejlépe orientoval David Bandy a vstřelil svůj první gól v nedávno zahájené fotbalové kariéře-a také měl obrovskou radost….1:0…Ve druhé půli se nezměnilo vůbec nic, jen  náš brankář Zima bavil diváky svým neustálým zodpovědný rozcvičováním a poskakováním v pokutovém území-jinak by samozřejmě  v deštivém počasí určitě prochladnul…To ostatní konečně začali měnit stav- v 5.minutě se parádním“angličanem“ prezentoval uzdravený Domiter…2:0.Hned v následné minutě se do šance vřítil Malý,nicméně nedal, o pár sekund později pálil agilní Domiter do tyče….Drtivý tlak pokračoval a byl korunován nádhernou střelou Kubečky z hranice šestnáctky…3:0….Tomáš Domiter korunoval svůj parádní výkon druhou brankou, když se po pěkné kombinaci trefil z doslova nemožného úhlu…4:0….Posléze se do výborného náběhu propracoval Vicher, ale svoji bombu opřel pouze o břevno branky hostů….A tak stav zápasu uzavřel tři minuty před koncem sympatickým lobovaným „padáčkem“Peňaz…5:0 . Vítězství a tři body samozřejmě potěšily, škoda ale všech neproměněných šancí, hlavně v prvním poločase,stav mohl beze sporu skončit i klidně dvojciferně….V utkání se navíc představili naši tři nejtalentovanější přípravkáři – Bohačík,Bialek a Hlaváč, kteří si tak sáhli na o level vyšší „špíl“a kupodivu nijak nezklamali,své si každopádně bez hany a nějakého strachu uhráli…

FC SLAVIA – SK Lhotka  5:0 (1:0)

Sestava: Zima – Urbaník,Lariš,Malý,Peňaz,Pilař,Kubečka,Vicher,Řeháček, Pračikov,Domiter,Hlaváč,Hudec,Bandy 1,Bandy 2,Bohačík, Bialek

Branky: Domiter 2,Bandy,Kubečka,Peňaz

Rozhodčí: Mareček

Diváci : 20 (bohužel, počasí větší návštěvu zhatilo…)