První utkání v řadě jsme sehráli se ctí....

30. 4. 2017

První utkání z nabitého programu nezačalo vůbec příznivě,poněvadž v určenou hodinu srazu na hřišti byli pouze dva hráči....Pomalu se tím začala naplňovat předtucha,že tzv.prodloužený víkend přinese pouze komplikace,což se vlastně i stalo....Nechci nyní spekulovat o přístupu,smyslu pro povinnost a odpovědnosti hráčů i jejich rodičů,to ať si každý přebere sám,nicméně FC SLAVIA snad poprvé hrála mistrovské utkání v sedmi hráčích...Avšak těch sedm statečných nastoupilo k utkání opravdu s velkým srdcem a postavilo se kompletním dvěma pětkám soupeře ze Šenova s otevřeným hledím a čtyři z nich dokonce s vědomím, že vůbec nemohou a tudíž nebudou střídat....Úvod zápasu vyšel parádně, červenobílí ďáblové si po skvělých akcích vytvořili dvougólový náskok,potom se ale předvedli soupeři a nejen že vyrovnali, další brankou se ujali vedení...Náš Danek Dluhoš se se stavem nemínil smířit a srovnal, nicméně do konce poločasu byli hosté šťastnější - 3:4...

Druhá půle začala lišáckou kulišárnou kapitána Tobiho Buryho, který nádhernou střelou přímo z rozehrávky vyrovnal a posléze jsme dalšími dvěma rychlými góly navýšili vedení až na 7:4....Ale pak už našim bojovníkům  pomalu a jistě docházely síly, nemožnost střídání se začala nemilosrdně projevovat. Naši hosté toho samozřejmě dokázali využít a zápas dokonale otočili na 7:10 ve svůj prospěch...Ale červenobílí ďáblové prokázali svá velká srdíčka,vydolovali poslední zbytečky energie a dvěma slepenými brankami se začali rvát o zaslouženou remízu...Chybělo k ní opravdu maličko, v poslední minutě jsme měli vyrovnání na kopačkách,štěstíčko se ale tentokrát k nám otočilo zády,vzápětí soupeř z protiútoku rozhodl....Ale za dnešní výkon nelze jinak než chválit, Tomášek Gřes v bráně předváděl fantastické věci, chytil nejméně sedm tisiciprocentních šancí šenovských a ostatní dřeli do úmoru, diváci se měli opravdu na co dívat...Jen opět škoda, že drtivá většina z nich byla ze Šenova, naši příznivci na nás tentokrát asi zapomněli...Takže snad příště....

FC SLAVIA - SK Šenov  9:11 (3:4)

Sestava: Gřes - Bury,Dluhoš,Broňák,Turský, Bialek - Bohačík

Branky: Dluhoš 5,Bury 4