Obrovská dřina tentokrát bodový zisk nepřinesla...

30. 5. 2016

Naše naděje přivítaly v sobotu na svém trávníku celkem exotického soupeře-Baník Ostrava –dívky a čekala je v podstatě pořádná „šichta“-holky byly totiž skoro všechny ( i když jen celkem 7…) ročník 2004 a určitě to nebyla žádná „tintítka“, do výšky některých by se např.Standa Hlaváč vešel 3x a věkově to bylo v průměru o tři roky ve prospěch soupeře…Ale červenobílí ďáblové začali naprosto bez respektu a na hrací ploše se začaly dít věci,za několik minut jsme vedli 2:0….Avšak baníkovská děvčata ukázala velký kus fotbalovosti  i smyslu pro taktiku, nenechala naše  nijak extra odskočit a tak první poločas skončil nerozhodně 4:4….Ve druhé půli přestřelka pokračovala,ale to už fyzicky vyspělejší soupeř začínal získávat převahu, kterou dokázal úročit i střelecky a odskočil našim o tři branky.Malí slávisté ale ukázali velké srdce a dřeli do úmoru,stav stáhli na rozdíl jedné branky,ale na vyrovnání již chyběl čas i síly…Ono vůbec celé utkání bylo zajímavé, naše velká devíza – vyrovnanost dvou pětek-tentokrát vzala za své,poněvadž první pětice hrála jako z partesu,nastřílela všech 7 branek a inkasovala pouze jednu, druhá ekipa bohužel tentokrát neuspěla, nezaznamenala ani jeden zásah do černého a inkasovala sedm branek, svůj den i přes kvalitní výkon neměl  ani gólman Danek Grab, pověstné štěstíčko se k němu obrátilo v sobotu zády…Ale to v žádném případě neznamená,že by se kluci flákali, to ani náhodou, zápas všichni „odmakali“ na 100% a tak prohra o jeden gól vůbec nemrzí,celkový dojem  byl parádní..Navíc tentokrát to závěrečným hvizdem nekončilo, po utkání jsme měli tzv. závěrečnou ( i když sezóna zdaleka ještě není u konce…),čili jsme se společně pustili do dobrot, které nachystali naši fantastičtí rodiče- jídla bylo jako na svatbě a stůl se prohýbal pod dobrotami domácí provenience a kreativní fantazie….Čili nezbývá, než maminkám a tatínkům poděkovat,samozřejmě i Karlovi Bohačíkovi, který se svým týmem restaurace vše nachystal a esteticky zaranžoval do pohledné tabule- a ještě nám vyhrával k dobré náladě..Celá akce měla i jednu „kulturní vložku“ na závěr, to když Lukáš Broňák spadl do potoka a  vypadal jako stoletý bahenní sumec,mamince Broňákové se ježily vlasy hrůzou, nicméně koupel v naší sprše (zjevně první v profesionální kariéře tohoto malého fotbalisty…) vše vyřešila, Lukáš mohl (ač spoře oděn…) nastoupit do auta a odjet domů…Čili  v právě uplynulé sezóně jsme získali 14 bodů a kdo si pamatuje na prognózy z podzimu, tak  určitě registroval, že cíl v této sezóně byl cca šest,takže úkol jsme splnili na 120% procent..A je zaděláno na další úspěšnou sezónu (aspoň doufám…),protože končí pouze tři kluci a tým zůstane víceméně pohromadě…Takže uvidíme,Michálkovice současnosti jsou totiž velmi rády za jakýkoliv úspěch, v globálu se nám daří pouze málo…A právě proto je na řadě mé obligátní : Příště snad bude lépe…..

FC SLAVIA  - FC Baník Ostrava-dívky    7:8 (4:4)

Branky : Hlaváč F. 5, Rác 2