Neskutečné,nevídané,neuveřitelné....ale krásné...

22. 5. 2017

Po selance v Koblově čekal na naše naděje úplně jiný level soupeře- na náš trávník zavítala „desítka“ Vítkovic. A hned od úvodního hvizdu se červenobílí ďáblové seznamovali s tvrdou realitou….Vůbec nestačili na agresivní hru soupeře, v soubojích dostávali „nabančeno“ a byli tvrdě trestáni z protiútoků, které ani náhodou nestíhali….Skóre se rychle převažovalo na stranu hostů, naši za bezkrevný poločas byli rádi „pouze“ za hrozivých 2:6, poněvadž spoustu míčů pochytal opět výborný Tomáš Gřes a navíc si velmi dobře “postavil tyče“, několikrát mu výživně posloužily….Druhá půle začal opět gólem v naší síti a vše začalo poukazovat na skutečnost, že z dnešního utkání odejdeme s pořádnou nakládačkou….Ale v rozporu s fotbalovými  i přírodními zákony nastalo něco nevídaného, neslýchaného a neuvěřitelného, červenobílí ďáblové se neskutečně semkli, o sto procent přidali na tvrdosti  a důrazu, zvýšili přesnost kombinací a najednou si hosté z Vítkovic připadali jako na kolotoči, v momentě nevěděli, kde jim hlava stojí a který uragán s nimi cvičí…A malí michálkovičáci jakoby chytili druhý dech, neustále zvyšovali tlak a naprosto brilantně proměňovali své šance, nepolevovali v žádné z fotbalových dovedností…“Just in time“ bylo všude červeno a modrá se začala ztrácet….Červenobílý koncert pokračoval až do stavu 7:7, nicméně i to bylo malým slávistům málo a misky vah osmým gólem neskutečně převážili na svou stranu…Poslední slovo měl sice ze standartní situace soupeř, ale pod tíhou událostí dne míč netrefil bránu….Takže červenobílí ďáblové v přímém přenosu předvedli, kam až sahají jejich možnosti a jak že pak se to bojuje o body….Rambajs v kabině byl tentokrát neskutečný, nicméně nefalšovaný a bez diskuze zasloužený….. A právě pro takové zápasy se na fotbal chodí, kdo přišel, nemohl ani náhodou litovat, všem zúčastněným samozřejmě za podporu velmi děkujeme…..

FC SLAVIA – MFK Vítkovice  8:7 (2:6)