Naše starší garnitura se na Mem.R.Halfara neztratila...

27. 1. 2016

Malí fotbalisté ročníku 2005 a 2006 naší přípravky (posílené Dankem Dluhošem - roč.2007...) se zúčastnili v sobotu 23.1. silně obsazeného halového Memoriálu R.Halfara pořádaným oddílem Fotbal Poruba a  přes určitý handicap v sestavě v žádném případě nezklamali....Totiž s nástupem tvrdých mrazů začala naši nominaci značně redukovat propukající chřipková epidemie, která postupně eliminovala tři naše hráče, čtvrtý se dokonce nedostavil bez jakékoliv omluvy.....Navíc Tobiáš Bury, Jaromír Bořil i Danek Dluhoš šli hrát bezprostředně po ukončené pochřipkové rekonvalescenci...A tak jsme v podstatě jako jediní nenastupovali aspoň se dvěma kompletními čtveřicemi, ostatní týmy na tom byly daleko lépe, někdy měly k dispozici i tři kompaktní čtverky, my museli v nasazení kluků značně silně improvizovat...Jako první se do cesty slávistům postavil tým Krásného Pole (mimo jiné koučovaný bývalým hráčem Baníku Ostrava a reprezentace Radkem Slončíkem...!!!), ale červenobílí ďáblové se do soupeře obuli bez jakýchkoliv okolků a během čtvrté a šesté minuty se ujali vedení brankami Buryho a Dluhoše...Zkoprnělý protivník se ale postupně nadechl a dvěma brankami vyrovnal-nutno říci ,že po obrovských chybách našich....Závěr zápasu by se dal nazvat  jako přehled neproměněných šancí na obou stranách, ale stav se již do konce nezměnil.....Druhé utkání proti Juventusu Bruntál se malým slávistům absolutně nevyvedlo, jakoby je zhypnotizoval název neznámého soupeře z daleka, kupili chybu na chybu z řady obrovských a protivník tvrdě trestal vše, jako třešničku na nepovedeném dortu jsme si poslední branku dali sami a upravili tak na konečných tvrdých 0:6, nepomohl ani vynikající výkon Danka Graba v bráně, který se místy překonával a zabránil tak o mnoho většímu debaklu....Jako třetí v pořadí nás čekala ambiciózní jmenovkyně z Třebovic, která se netajila přáním došlapat co nejvýše...Nicméně člověk míní a pánbůh mění, malí michálkovičáci rozhodli o osudu utkání jinak...Už ve druhé minutě se prezentoval šikovným zakončením Filip Hlaváč - 1:0...Naši si fyzicky vyvinutějšího soupeře hlídali a k ničemu jej nepustili, naopak v 8.minutě se prosadil z brejku Jarda Bořil -2:0...O dvě minuty později jsme se ale opět nevyvarovali chyb a soupeř snížil...2:1...Touto brankou nastalo drama jako od Shakespeara, oba týmy dělaly pro úspěch možné i nemožné...Avšak v 15.minutě se naplno projevil neuvěřitelný přehled a periferní vidění Filipa Hlaváče, který si všimnul, že gólman Třebovic se neustále pohybuje v hloubi pole, při jednom jeho takovém výletu zvedl hlavu a  brilantně poslal míč přes celé hřiště do opuštěné brány...3:1. Tato branka Slávii Třebovice dokonale zmrazila a SLAVIA si vedení do konce již s přehledem pohlídala.... V posledním zápase nás čekal obrovský favorit - fyzicky i herně daleko vyspělejší a plnou halou hnaný domácí tým Fotbal Poruba.. Naopak našim již pomalu ale jistě docházely síly a tak se zápas změnil v jednoznačnou záležitost domácích, kteří nás drtili velmi těžce, v podstatě se jednalo o jejich souboj s  Dankem Grabem, který čelil  obrovské síle a zlikvidoval navíc vše, co jen šlo..Ale i tak nám na plné obrátky publikem hnaní domácí nastříleli 7 branek, slávisté se již bohužel nezmohli na odpor, rozložení sil obou týmů  bylo jasně dané....0:7...V posledním utkání o konečné 7.místo se našemu vyšťavenému a oslabenému týmu navíc do cesty postavila kompletní U10 FC Hlučín, čili opět nebylo co řešit, malí slávisté již fyzicky absolutně nestačili a v podstatě byli rádi za konečných 0:6......Ale ani tak konečné osmé místo (z deseti celků)nelze našim značně oslabeným (a některým víceméně nedoléčeným) bojovníkům nijak vyčíst, dokud měli síly, tak dřeli, se soupeři sobě rovnými bodovali, škoda prvního zápasu, kdyby jej vyhráli (a že mohli...), tak by bojovali o konečné 4.místo, o všem rozhodlo naše podstatně horší skóre...Velkým příslibem do budoucna byl výkon Danka Graba v brance, potvrdil, že jej chytání velmi baví a při aktivním tréninku (který jej na jaře určitě čeká...) bude bez pochyby od příští sezóny velkou oporou přípravky...A závěrem jako obyčejně trošku statistiky:

Sestava: Grab - Bury,Bořil,Bialek,Dluhoš,Labda,Sedlák,Hlaváč

Branky: Hlaváč 2,Bury,Bořil,Dluhoš