Naše nejmenší tentokrát úplně opustilo štěstíčko...

28. 9. 2015

Že fotbal nejmenší táhne, tak o tom jsme se přesvědčili v sobotu ráno…Přes skutečnost, že se hrálo v „ nekřesťanskou“dobu ( již 9:30) a počasí také zrovna extra nepřálo, tak se na utkání se Sokolem Václavovice dostavil neuvěřitelný počet malých fotbalistů, pro nemoc chyběli v podstatě pouze čtyři….Takže nastal pro „realizační tým“ složitý úkol-jak dostat všechny účastníky do dresu, poněvadž oddíl zatím nedisponuje tak objemnou sadou…Nicméně v rámci kreativity a improvizace se vše podařilo a zápas mohl být zahájen…Malí začali jako obyčejně s velkou snahou a úpornou zarputilostí, avšak tentokrát jim nepřálo tolik potřebné štěstíčko, které se k nim obrátilo (aspoň v prvním poločase…) úplně zády…Malí červenobílí (tentokrát doslovně…) bojovníci dřeli do úmoru,nicméně neproměňovali ani ty největší šance,naopak klukům z Václavovic se neuvěřitelně dařilo-obrazně řečeno „do čeho kopli,to tam spadlo“…Navíc si slabou chviličku vybral i náš brankář,takže skóre první půle se zastavilo na stavu 0:11…Do druhého poločasu ale michálkovičtí vlétli jako uragán a během dvou minut nastříleli 3 branky – v té chvíli nebylo od věci myslet na obrat v utkání…Avšak hosté se z neočekávané sprchy vzpamatovali a důsledkem toho byly čtyři branky v naší síti….Následně se karta opět obrátila a malí slávisté nastříleli další tři góly-6:15…Do závěrečného pětiminutového tlaku byli nasazeni nejlepší z týmu, nicméně už se nepodařilo skóre utkání nijak upravit…Chuť si naděje poopravili při závěrečných penaltách, kdy náš brankář doslova zářil a nádhernou branku „pod víko“ dala třeba i sedmiletá Eliška Tvrdá….Ale jako vždy tvrdím, výsledek v této kategorii je naprosto podružná indicie, důležitá je chuť do hry, zájem, nasazení -to vše tvaruje potřebný  fyzický i psychický profil malého človíčka, jeho zdravotní dispozice a pocit zodpovědnosti vůči týmu i sobě samému….