Naše nejmenší naděje "urvaly"po urputném boji první tři body

5. 10. 2015

Naši nejmenší fotbalisté v sobotu přivítali dalšího tradičního soupeře, který dlouhodobě velmi dobře pracuje s dětmi a mládeží- SK Šenov. Náš tým zaznamenal zvýšené absence,nicméně i přes tuto komplikaci jsme byli schopni postavit 3 kompletní pětice a ještě dva střídající hráče,celkem 18 malých bojovníků.Utkání se pro nás z počátku nevyvíjelo šťastně, již ve třetí minutě jsme prohrávali 0:3 po chybách v obranné fázi.Ale malí slávisté se nenechali nepříznivým stavem deprimovat a brankami Patrika Bohačíka a Filipa Hlaváče snížili.V 15.minutě jsme již opět prohrávali o dvě branky,ale o minutu později nás svým prvním soutěžním  gólem dostal opět na dostřel Danek Slíva -3:4…V 18.minutě se po naší ruce kopala penalta,bohužel-a opět to bylo o dva góly…Nicméně v závěru si naše naděje vypracovaly obrovský tlak, který korunovaly dvěma přesnými zásahy, to se trefili premiérově Dominik Rác a Petr Bialek,poločas tak skončil nerozhodně 5:5….A hned v úvodu druhé půle se malí michálkovičtí bojovníci poprvé v soutěži ujali vedení, to postupně navyšovali skóre podruhé Petr Bialek a dravý Danek Dluhoš,navíc vše zastřešoval výborným výkonem gólman Jaromír Bořil …7:5..Mezi 8.a 14.minutou jsme si bohužel vybrali svou slabou chvilku a soupeřům se podařilo stav utkání dočasně otočit na 7:8…Avšak následné tři minuty patřily opět červenobílým barvám, to pálili nekompromisně ostrými opět Danek Slíva,Dominik Rác a Patrik Bohačík a stav se rázem změnil na 10:8 v náš prospěch…Drama ale pokračovalo,hosté nemínili jen tak obětovat svou kůži zadarmo a dvěma brankami ve 23.minutě srovnali na 10:10…Avšak naši malí bojovníci si svou první radost nenechali odejmout,Filip Hlaváč vzal odpovědnost na své kopačky a v poslední minutě vystřelil vítěznou brankou první tři body v soutěži…Celé utkání provázela výborná atmosféra, poněvadž i hosté si přivezli dosti značnou ekipu příznivců, naši fanoušci se také nenechali zahambit, navíc sportu fandilo i nádherné počasí,co více si přát??...A  nejmenší slávistický tým si tak v praxi ověřil, že i když ještě nemá patřičné zkušenosti, je schopen také vyhrávat,což je velký příslib pro jeho další  sportovní vývoj…A nyní trochu statistiky:

FC SLAVIA – SK Šenov 11:10 (5:5)

Sestava : Bořil -  Bialek Petr,Dluhoš,Broňák,Oczková,Slíva,Bohačík,

Rác,Pastucha,Pospíšil,Sedlák,Bialek Patrik,Hlaváč Filip, Hlaváč Stanislav,Zavalský,Kolář,Galíček, Gřes

Branky: Bohačík 2,Bialek Petr 2,Slíva 2,Rác 2,Hlaváč Filip 2,Dluhoš