Jak nám holky z Baníku natrhly kapsičku....

21. 10. 2015

K dnešnímu utkání proti Baníku Ostrava-dívky (stejně jako na včerejší trénink...) se dostavilo na hřiště Rapidu Muglinov deset nejodolnějších a nejvytrvalejších hráčů týmu, kteří se předem netajili přesvědčením, že zápas samotný bude víceméně formalita, samozřejmě vyhrajeme a bude vymalováno.....Ale bohužel, přesvědčení tentokrát zůstalo pouze přáním...Naši mínili, ale děvčata z Baníku měnila...Michálkovičtí od začátku tahali za kratší provaz, poněvadž předvádění se a poloviční nasazení (nesrovnatelné se včerejším tréninkem...) zdaleka na obětavě hrající holky (které také ani náhodou nebyly kompletní...) nestačil - markantní to bylo například u Petra Bialka, poněvadž ten, místo aby byl tahounem oslabeného týmu, tak kazil, co se dalo i nedalo a vše navíc podložil mizerným výkonem, bohužel ( i když dal branku-tu ale víceméně kompletně vypracoval Filip Hlaváč..)....Brankový rezultát se začal tvořit již ve 4.minutě, kdy nás děvčata přečíslila a bylo to 1:0. V 10.minutě vyrovnal po sympatické akci Dominik Rác -1:1, ale o 4.minuty později tentýž hráč chyboval, když rozehrál přímo na kopačky domácích a ty nezaváhaly...2:1..O dvě minuty se ale střelecky prezentoval Danek Slíva a opět srovnal - 2:2...Závěr poločasu ale patřil domácím děvčatům, která nemilosrdně potrestala dvě naše hrubé chyby v rozehrávce a rázem byl stav 4:2....Druhá půle začala jednou z mála našich pěkných akcí a střelecky se opět zapsal svou druhou brankou Dominik Rác...4:3...Naši nejmenší se sice snažili, ale bojovné baníkovské dívčiny nebyli schopni přehrát...Na možný úspěch se zablýsklo v 18.minutě, kdy pěknou akci vypracoval k dokonalosti Filip Hlaváč a Petr Bialek (jak již bylo uvedeno dříve) jen doklepl do prázdné brány....Avšak obrat se již nepovedl, naopak děvčata ve 20.minutě opět potrestala další naše obrovské zaváhání a upravila na 5:4...V závěru utkání jsme již postrádali síly i vůli něco s výsledkem udělat a soupeřky se již o svůj úspěch nenechaly připravit...Jako vždy bych chtěl poděkovat obětavým rodičům i dalším příznivcům, kteří nebrali ohled na nevlídné počasí a náš poslední mistrovský zápas si nenechali ujít, taky nutno ocenit kluky, kteří i přes klimatické komplikace a určité oslabení hráli, jak jim velelo červenobílé srdíčko.. Nicméně jednu zkušenost si určitě odnesli - podceňovat se nemá nikdo a nikdy, může se to těžce nevyplatit....A teď jako obyčejně trošičku statistiky:

FC Baník Ostrava-dívky   -  FC SLAVIA  5:4 (4:2)

Sestava: Grab - Bialek Petr, Bialek Patrik, Hlaváč F.,Hlaváč S.,Slíva,Rác,Pospíšil,Kučeja,Galíček

Bramky: Rác 2,Slíva,Bialek Petr