Z Vratimova jsme si přivezli dva body...

27. 8. 2018

Po nevydařené domácí premiéře ( prohra 0:2 s Unií Hlubina…) bodovalo první mužstvo v neděli dopoledne na půdě FC Vratimov „B“…Domácí vzhledem k nepříznivému počasí zvolili jako hrací plochu menší hřiště s umělým povrchem a tato volba kupodivu více svědčila michálkovickým fotbalistům, kteří se dobře pohybovali a celkem slušně kombinovali, domácí tak nemohli uplatnit svou typickou hru spoléhající se na rychlostní pojetí  po křídlech s následnými centry nebo průnikovými přihrávkami a v přehuštěném prostoru se víceméně špatně prosazovali…Naopak slávisté zvolili jednoduchý styl zakládající se na několika málo přihrávkách a finálním zakončením střelou..A právě taková akce dokonale vyšla ve 13.minutě ,kdy ji šikovně  zužitkoval křížnou střelou z úhlu aktivní Mirocha…0:1…Za necelé tři minuty byla ke koukání podobná souhra, která vyslala do samostaného nájezdu Truhlíka, který ale tak dlouho váhal se zakončením,až si naštěstí „vykoledoval“ nedovolený zákrok a rozhodčí ani vteřinu neváhal – odpískal pokutový kop…Ten si po dvou neproměněných možnostech v minulých zápasech ( Janírek na turnaji, Slončík proti Hlubině…) „znárokoval „ třetí střelec- Martin Botoš a prudkou střelou nedal domácímu gólmanovi šanci…0:2…Po této  brance domácí poněkud zvýšili aktivitu a michalkovičáci byli nuceni předvést i své obranné umění…Nicméně s tlakem domácích přišly i standartní situace a s nimi i závary před naší brankou…A z jednoho takového domácí ve 25.minutě snížili, slávisté nestačili zamést míč do bezpečí a vratimovský hráč jej z blízka napálil do šibenice, Homola neměl jakýkoliv nárok…1:2…Stav se mohl měnit v podstatě ihned, kdy zahrával standartní situaci z pravé strany Janírek a jeho nepovedený centr se náhle změnil ve velmi povedenou dalekonosnou střelu, která skončila na břevně domácí branky, škoda….Ale odpověď vratimovských na sebe nedala dlouho čekat, po rohovém kopu zase naši nestihli míč odehrát mimo pokutové území, hráč domácích se jej zmocnil, navedl si jej šikovně na střelu a z hranice „vápna“ opět prostřelil Homolu, který si sice na míč sáhl,ale neúčinně…2:2…Pokud ale někdo ve druhé půli čekal zvýšenou iniciativu domácích, tak musel být dokonale překvapen, taktovky se totiž ujali slávisté…Jejich pohledná hra nepostrádala kreativitu a patřičný drajv, čili po šikovných kombinacích začaly přicházet smozřejmě i šance, nicméně jejich „využíváním“ červenobílí prakticky znovu prezentovali, proč prohráli s Hlubinou…To, co zahodil Truhlík,Paprota a spol., v podstatě ani nejde, celkem šest tutovek zůstalo na umělé vratimovské trávě ležet ladem a tak s posledním hvizdem došlo na novinku letošního ročníku, za nerozhodného konečného stavu se zahrávaly  pokutové kopy…Homola hned první „pentli“ domácích brilantně vyrazil, naopak naši nic neponechali náhodě , tvrdými přesnými střelami nedali domácímu brankáři šanci a „přibalili“ si tak druhý bod, vzhledem k průběhu druhé půle se jednalo pravděpodobně o spravedlivé ukončení klání….

FC Vratimov „B“ – FC SLAVIA  2:3 ( 2:2, 2:2, pok.kopy 4:5)